advertise

شاپور جدید

شاپور جدید اصفهان

شاپور جدید اصفهان یا منطقه صنعتی شاهپور در شمالی ترین نقطه اصفهان با نام منطقه صنعتی امیرکبیر با همراهی شهرک نمایشگاهی کامیون داران اصفهان تشکیل گردیده است. به اذعان فعالان صنعتی کشور می توان منطقه صنعتی شاهپور جدید را جز 3 منطقه فعلی برتر صنعتی کشور دانست که با افزایش شرکت های جدید نمایشگاهی و کارگاهی شاپور جدید اصفهان میتواند لقب بزرگترین منطقه صنعتی کشور را تا سال 1404 برای خود به ارمغان آورد. شرکت های فنی و مهندسی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در کنار شرکت‌های دانش بنیان ، طراحی ، خدمات فنی و انواع پشتیبانی ها ، با قرارگیری در شاپورجدید همراه با بهره گیری از کارگاه های برش ، تراش ، پرس ، خم و دیگر دستگاه های بروز دنیا رقابتی جذاب در بخش تولید و خدمات فنی تخصصی کشورمان ایران به همراه آورده است. از طرف دیگر شاپور جدید را قطب تعمیر و تجهیز ماشین های سنگین کشور دانسته و در کنار شهرک نمایشگاهی کامیون داران اصفهان به عنوان بزرگترین مجموعه نمایشگاهی تخصصی کشنده ، کامیون ، کامیونت و تریلر منطقه ای تماما صنعتی تشکیل گردیده است. به همین علت آخر گروه شاپور سنگین با در نظر گرفتن وجود زیر ساخت ها در کنار رقابت سنگین اقدام به فعالیت در زمینه خرید و فروش و تولید محتوای ماشین های سنگین در شاپور جدید اصفهان نموده است.

علت نام گذاری شاهپور جدید اصفهان

به احتمال زیاد علت نام گذاری شاهپور جدید برای یک منطقه صنعتی سوالی باشد که در ادامه علت نام گذاری شاپور جدید را با توجه به منطقه شاپور قدیم اصفهان توضیح میدهیم , حالیه ان که علت نام گذاری شاپور سنگین نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.
سال 1309 خیابان شاپور اصفهان به عنوان مرکز مبادلات قطعات ماشین آلات و گاراژ های تعمیر و پشتیبانی فنی شهرها و حتی کشورهای اطراف در اصفهان شروع به فعالیت نمود . گاراژ هندی ، اقتصاد ، خوزستان ، تهران و دیگر گاراژ ها اصلی ترین مرکز های فنی اصفهان در زمان پهلوی محسوب میشدند. با پیروزی انقلاب و قرار گیری منزل شهید بهشتی در خیابان شاهپور ، اسم خیابان شاهپور به شهید بهشتی تغییر یافت اما با توجه به عبور و مرور زیاد و از قدیم در این منطقه نام شاهپور در بین مردم باقی ماند .
اما در دهه هفتاد شمسی خیابان شهید بهشتی با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و قرارگیری در مرکز اصفهان گنجایش فنی کاران جدید را نداشت و با تصمیمات دولتی اتخاذ شده منطقه صنعتی امیرکبیر در شمالیترین نقطه شهرستان اصفهان به صورت جدی شروع به فعالیت نمود. اما با توجه به نام شاهپور برای منطقه قدیمی فنی بازان اصفهان منطقه قدیمی به نام شاپور قدیم در میان مردم باب گردید و منطقه تازه تاسیس نام شاپور جدید را برای خود در میان مردم نهادینه کرد. علت نامگذاری شاپور سنگین مشابه شاپور جدید بوده و در بخش درباره ما با توضیحات کامل درج گردیده است.

شرکت ها و رویدادهای برتر شاپور جدید

پایانه امیرکبیر به عنوان بزرگترین پایانه اعلام بار مرکز ایران با ظرفیت پارکینگ 2000 تایی ماشین سنگین و بهره گیری از 50 باربری متمرکز در خیابان پرتو شاپور جدید واقع گردیده است. برای دسترسی به باربرهای شاپور جدید می توانید اطلاعات باربری ها را از سایت من و شهر اصفهان اتخاذ نمایید.
جمعه بازار خودرو اصفهان که یکی از بزرگترین بازارهای فروش مستقیم خیابانی کشور است که در بلوار عطاالملک شاپور از ساعت 8 الی 15 روز جمعه برگزار می گردد.
شهرک کامیونداران اصفهان در قسمت شرق منطقه شاپورجدید واقع گردیده که با پشتیبانی بیش از 150 نمایشگاه ماشین سنگین در کنار تعمیرگاه ها، تعویض روغنی کامیون و تولیدی های تریلر در خیابان مشیرالدوله شرقی قرار داشته و گروه شاپورسنگین از سال 1397 کار تولید محتوای تخصصی خود را در منطقه کامیون داران اصفهان آغاز نموده است.
شرکت پادما قطعه و پارتاک دیزل سپهر از شرکتهای بزرگ تامین قطعه و ماشین سنگین در خیابان امیرکبیر واقع گردیده اند. باربری های خرده فروشی ملت بار، سپرک آسیا ، شمس العماره به عنوان حمل بارهای بزرگ خرده اصفهان در خیابان باباگلی قرار گرفته اند.


معرفی شاهپور جدید

در این بخش به معرفی بخش ها و خیابان های مختلف منطقه شاپور جدید می پردازیم و اینکه در هر خیابانی و بخشی به چه فعالیتی می پردازند. همچنین هدف ما در قسمت شاپور جدید سایت شاپور سنگین این است که بهترین کسب کار ها و برترین در هر رشته را معرفی کنیم.

خیابان امیرکبیر

قلب تپنده شاپورجدید خیابان امیرکبیر بوده که باعث گردیده تحت الفظی منطقه شاپور جدید را منطقه صنعتی امیرکبیر نیز بنامند. خیابان امیرکبیر حد فاصل خیابان امام خمینی و آزادراه معلم تهران اصفهان با طول 6 کیلومتر به دو قسمت تقسیم می گردد.
قسمت اول خیابان امیرکبیر به صورت جاده 10 بانده رفت و برگشتی بوده که بیش از 2000 فروشگاه، گاراژ، باربری ، بانک و رستوران را در خود قرار داده است. در قسمت اول خیابان امیرکبیر شاپور معمولا ترافیک حجم عبور و مرور به بیش از 10 هزار خودرو در ساعت اداری رسیده و جز خیابانهای تریلی رو اصفهان به حساب می آید. قسمت دوم دارای بلوار بوده و صرفا جنبه ورودی داشته و فاقد بخش تجاری می باشد. نمایشگاه های اتوبوس ایرانیان ، شرکت پادما قطعه ، باربری سعادت و امیرکبیر، شرکت آریا دیزل سپهر، نمایشگاه های کامیونت آریا دیزل در این خیابان مشغول به فعالیت هستند. بخش تامین اتوبوس شاپورسنگین در خیابان امیرکبیر مشغول به فعالیت است.

خیابان پرتو ( پایانه امیرکبیر)

خیابان پرتو که بیشتر زیرسایه نام پایانه امیرکبیر قرارگرفته با طول 1.3 کیلومتر بیشتر شبیه پارکینگ کامیون و کامیونت رانندگان مهمان اصفهان منتظر اعلام بار بوده و پایانه نیز با در بر گرفتن بیش از 2000 خودرو تریلی، کامیون و کامیونت دروازه باربری ماشینهای سنگین اصفهان محسوب می شود.
هم چنین انبارها در گاراژهای بزرگ در کنار اتحادیه کامیون داران حمل قیر در خیابان پرتو فعالیت دارند. تولیدی تریلر اصفهان صنعت و ماهشهر نیز در انتهای خیابان پرتو واقع گردیده اند.

شهرک کامیون داران اصفهان

شهرک کامیون داران اصفهان واقع در شاهپور جدید اصفهان قطب نمایشگاه داران و نمایندگان کامیون اصفهان بوده و با جمع بیش از 150 نمایشگاه دار و 10 تولیدکننده برتر تریلر کمپرسی ، کفی ، لبه ، تانکر و ترانزیت ، محلی از جنب و جوش روزانه بیش از 8 هزار نفر برای کار در زمینه خرید و فروش ، امانت فروشی ، قیمت گذاری و ارائه خدمات نمایندگی در منطقه ای حدودا 20 هکتاری می باشد.
نمایندگی های ایران خودرو دیزل خوزستان، محتشم و امام خمینی در کنار نمایندگی سایپا دیزل کاشفی ، خوزستان و محمد کریمی و نمایندگی بهمن دیزل و فاو محمد کریمی و آمیکو مختاری همراه با تولیدی تریلر نصف جهان ، امیرکبیر و ایران و نمایندگی خدمات مارال و ماموت تریلر در شهرک نمایشگاهی شاهپور قرار گرفته اند. دفتر اصلی شاپور سنگین در شهرک کامیون داران شاپور جدید قرار گرفته و هدف اصلی شرکت شاپور سنگین ارائه تولید محتوی تخصصی کامیون از نمایشگاه ها و نمایندگی های سنگین فروش شاپور جدید در درجه اول می باشد.

بلوار عطاالملک

بلوار 1.8 کیلومتری عطاالملک شاپور که بیشتر به عنوان محل برگزاری جمعه خودروی اصفهان شناخته می شود یکی از مناطق شرکت مهندسی و پخش ابزار صنعتی شاپور به حساب می آید. در ابتدا از مسیر امام خمینی فازهای صنعتی در سمت راست بلوار قرار گرفته و در انتهای بلوار عطاالملک فروشگاه‌های ابزار صنعتی قرار دارند. نمایندگی آمیکو در کنار فروشندگان ماشین آلات صنعتی در بلوار عطاالملک شاهپور جدید مستقر هستند.

خیابان مشیرالدوله

خیابان مشیرالدوله شاپور جدید بهه دو بخش مشیرالدوله شرقی و غربی تقسیم می گردد. مشیرالدوله غربی محل کار تعمیرکاران ماشین سنگین ، قطعه فروشان ، ابزار فروشان و فروشگاه های مختلف صنعتی در کنار گاراژ ههای قدیمی صنعتی می باشد. طول خیابان مشیرالدوله غربی 2.8 کیلومتر در جاده ای 6 باند رفت و برگشتی می باشد. باربری میهن نور و ایران تانکر در ابتدای خیابان مشیر الدوله غربی قرار گرفته و در انتها میدان صنعتگران قرار گرفته است.
خیابان مشیر شرقی دروازه ورود به شهرک نمایشگاهی از سمت میدان صنعتگران می باشد و محلی متشکل از نمایندگان بزرگ ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل و داف در کنار تعویض روغنی های بزرگ و تعمیرکاران مختلف ماشین سنگین در جاده ای 8 باند مشاهده می شوند. خیابان مشیر شرقی در ورودی خود با پارکینگهای بزرگ تریلر و اتاقک و همچنین انواع خودرو تجاری پوشانده شده است و در انتها با جمعی از تولیدکنندگان تریلر به اتمام می رسد. عملا شاپور سنگین در مشیر شرقی فعالیت اصلی خود را دنبال می کند.

خیابان باباگلی

خیابان شهید بابا گلی شاپور جدید مرکز باربری های خرده بار اصفهان همچون باربری سپرک آسیا ، باربری ملت بار و باربری شمس العماره می باشد. از طرف دیگر خیابان باباگلی به کارگاه های فنی مهندسی و انبارهای واردکنندگان قطعات معروف می باشد. طول خیابان بابا گلی حدودا 1.5 کیلومتر بوده و دارای 8 باند جاده ای باز می باشد. به احتمال بسیار زیاد ورودی امام خمینی باباگلی به بزرگترین مرکز تجاری قطعه فروشان کشور تبدیل می گردد.

چگونه به شاهپور جدید برویم ؟

منطقه صنعتی شاهپور جدید در بین آزادراه معلم و خیابان امام خمینی و از طرفین دیگر بین منطقه مسکونی عاشق آباد و شهرک صنعتی محمود آباد قرار گرفته است. برای رفتن به شاپور جدید از طرف اصفهان دو مسیر وجود دارد. مسیر کاوه به شاهین شهر که باید دور برگردان روگذر اول در آزادراه را به سمت چپ رفت و مسیر دوم مسیر خیابان امام خمینی به سمت فلکه دانشگاه صنعتی اصفهان بوده که قبل از روگذر دوم از کنارگذر وارد خیابان امام خمینی یا بابا گلی گردید. از طرف کمربندی نجف آباد خمینی شهر نیز می توان با ورود به بلوار استقلال شاپور جدید یا ورود به امام خمینی مسیر ورود دیگری برای شاهپور جدید پیدا نمود. از مسیر تهران نیز بعد از رسیدن به فلکه دانشگاه صنعتی اصفهان از کمربندی یزد می توان وارد شاپور جدید گردید.