advertise

تریلر یخچال دار

خرید تریلر یخچال دار

با یک تریلر یخچال دار کارایی کسب و کار خود را به حداکثر برسانید! در وبسایت تخصصی شاپور سنگین که مرجع ثبت آگهی های انواع ماشین های سنگین و نیمه سنگین می باشد شما می توانید نسبت به ثبت سفارش یا خرید این دسته از محصولات اقدام فرمایید. 
مهم نیست که در چه صنعتی هستید، یک تریلر یخچال دار می تواند با فضای ذخیره سازی فراوان و کارایی های قابل تغییر، بیزینس شما را به سطح جدیدی ازبازار کسب و کار ببرد. با خرید تریلر های یخچال دار چه نیاز به جابه جایی دارو و مواد غذایی داشته باشید چه مواد شیمیایی و مواد فاسد شدنی یا نیاز به یک یخچال سیار همگی را به دست خواهید آورد. این صفحه به صورت اختصاصی مربوط به آگهی های تریلر یخچال دار می باشد با این حال شما کاربران گرامی می توانید در این وبسایت آگهی انواع تریلر و اتاقک، کامیون و کشنده را مشاهده و بررسی نمایید.

تریلر یخچال دار چیست؟

تریلر های یخچال دار یا تریلر های ریفر از جمله تریلر های دارای سیستم خنک کننده هستند بنابراین یک "تریلر یخچال دار" یک تریلر یخچال دار نیمه کشنده است که برای حمل کالاهای فاسد شدنی طراحی شده است. این تریلرها با ون های خنک کننده که فقط عایق و دارای تهویه هستند، تفاوت دارند. چیزی که یک تریلر یخچال دار را متفاوت می کند سیستم خنک کننده فعال است. بنابراین، شما می توانید بارهای یخ زده را به شکل واقعی در یخچال حمل کنید. همچنین می توان دما را برای حمل کالاهای گرم شده تنظیم کنید. با این حال، این کار رواج کمتری دارد. در میان تریلر های مجموعه شاپور سنگین می توانید هم ژنراتورهای دیزلی و هم سیستم های خنک کننده برودتی را بیابید. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به نحوه جزئیات و عملکرد خنک‌کننده تریلر می اندازیم.

انقلاب در صنعت حمل و نقل با پیدایش تریلر یخچال دار

اختراع کامیونت های یخچال‌دار تجاری، فرآیند حمل و نقل مواد را متحول کرد. وسایل نقلیه با دمای کنترل شده بهترین برای حمل و نقل انواع کالاهای فاسد شدنی هستند. در حالی که شرکت‌ها به طور منظم مواد غذایی که نیاز به یخچال‌ دارند را از طریق وسایل نقلیه با دمای کنترل شده ارسال می‌کنند، صنایع بسیاری وجود دارند که علاوه بر صنایع غذایی به حمل و نقل یخچال‌دار متکی هستند. داروها، مواد شیمیایی خطرناک، مایعات حجیم، شمع ها و رنگ ها نیز اغلب به کنترل دما در حین حمل و نقل نیاز دارند. استفاده از وسیله نقلیه یخچال دار به شما امکان می دهد دمای محفظه بار را تنظیم کنید و کالاها را از فساد محافظت کنید. کامیون‌ها و وانت‌های یخچال‌دار دارای فریزر یا یخچال‌های داخلی هستند که به‌طور یکپارچه با سیستم‌های شارژ خودرو کار می‌کنند.

آیا خرید تریلر یخچال دار دست دوم به صرفه است؟

بسیاری از کسب و کارها برای به حداکثر رساندن عملیات خود به حمل و نقل یخچالی متکی هستند. در نتیجه، انواع خاصی از کامیون‌ها و ون‌های یخچال‌دار وجود دارد که با نیازهای حمل و نقل مختلف هنگام حمل کالا در فواصل دور مطابقت دارند. یک کامیون یا ون یخچال دار دست دوم با کیفیت بالا برای تکمیل بسیاری از مشاغل در یک ناوگان تحویل ضروری است و وسایل نقلیه حساس به دما نیز فقط به شکل کامیون یا اتاق یخچال دار دست دوم عرضه نمی شوند. متغیرهایی مانند اندازه محموله، بودجه و نیازهای دما نیز نقش مهمی در استفاده از چنین وسیله نقلیه ای دارند. تریلرهای یخچالی دست دوم بسته به عوامل مختلفی مانند سال تولید، شرایط و ویژگی های فنی مناسب می توانند ارزش خرید بالایی داشته باشند. با توجه تقاضا برای چنین تریلرهایی در بازار و بررسی عواملی مانند هزینه های نگهداری و تعمیر پایین تر آنها ارزش واقعی آن را بهتر درک می کنید، چرا که این تریلر ها عملکرد خود را ثابت کرده اند.
نیمه تریلرهای ریفر یا یخچال دار برای حمل و نقل محصولاتی طراحی شده اند که نیاز به نگهداری در یک دما یا محدوده دمایی خاص در تمام طول حمل و نقل دارند. در حالی که از تریلر های یخچال دار کارکرده به طور معمول برای سرد نگه داشتن محموله استفاده می شود، اگرچه این تریلرها توانایی این را دارند که در دماهای گرمتر تنظیم شوند تا از یخ زدگی محموله محافظت کنند، و یا حمل و نقل کالاهای خشک با واحد تبرید خاموش را انجام دهند.

بزرگترین تولید کننده های تریلر یخچال دار در ایران و جهان

دنیای ماموت

شرکت دنیای ماموت از جمله قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده در ایران است که محصولات با کیفیت و متونعی در زمینه تولید می کند.شرکت دنیای ماموت از سـال 1370 فعالیت صنعتی خـود را آغـاز کرده و هم اکنون بـا بیـش از 30 سـال سابقه و همچنین بیش از 5000 نیروی متخصص در حال فعالیت میباشد. از همان ابتدا رسالت مالکان مجموعه بـا انتخاب شعار (تجربه بهترین‌هـا) این بـود کـه بهتریـن، خلاقانه‌ترین و بروزترین راه حل‌هـای ممکـن بــرای چالش‌هـای کشـور را کـه بـه تازگـی در مسـیر توسـعه و آبادانی قـرار گرفته بـود، ارائـه نماینـد و محصـولات متمایـزی مانند تریلرهـای بـا کیفیت بـالا، بادوام‌تریـن سـاندویچ پانل‌هـا، کانکس‌هـای قابـل حمـل، کانتینرهـا و انـواع اتاق‌هـای ایزولـه را تولیـد کننـد. دنیای ماموت با ارتقای مداوم محصولات و انطباق آن‌ها با آخرین استانداردهای مهندسی و زیست محیطی و توجه ویژه به نیازهای مشتریان، این برند سرآمد را به جایگاه بلندی از رشد و توسعه، پایدار رسانده و با حفظ نقش اثرگذار خود در بازار، راه حل حمل و نقل را در اختیار طیف گسترده‌ای از مشتریان این محصولات قرار داده است.شرکت شاپور سنگین آگهی های متنوع از انواع تریلر و اتاقک های شرکت دنیای ماموت را به صورت کارکرده و صفر کیلومتر بر روی وب سایت خود قرار داده که مشتریان عزیز با مشاهده و مقایسه این محصولات می توانند از طریق تماس با کارشناسان شرکت شاپور سنگین این محصولات را خریداری کنند.

اروم تریلر

مجتمع تولیدی اروم صنعت سامان (اروم تریلر) در سال 1378 طی پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن در زمینی به مساحت 5000 متر مربع در استان آذربایجان غربی شهرستان ارومیه تاسیس گردید و فعالیت خود را با استفاده از تجربیات متخصصین این صنعت و با حضور 30 نفر پرسنل فنی و اداری آغاز و اقدام به تولید انواع تریلر طبق استانداردهای اروپا نمود. این شرکت در حال حاضر با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و ساخت انواع تریلر استاندارد اعم از کانتینر چادری , کفی , کانتینر بر, انواع تریلر رول بر و جمبو , کمپرسی , تانکر , کفی بغلدار , تانکر حمل گاز مایع و آمونیاک, مخازن کرایژونیک و انواع اتاق بار مطابق با تکنولوژی روز اروپا توانایی خود را در معرض دید همگان قرار داده است.

شرکت اشمیتز کارگوبول

شرکت اشمیتز یک شرکت آلمانی در زمینه تولید انواع تریلر، شبه تریلر و اتاق های کشنده و کامیون است که از سال 1892 آغاز به فعالیت کرده است.این شرکت با داشتن حدود 6500 نفر پرسنل درآمدی حدودی 2.290 بیلیون یورو در سال دارد.در ابتدار بنیان گذار شرکت اشمیتز کارگوبول ،هاینریش اشمیتز، شروع به ساخت واگن در Altenberge در نزدیکی Münster کرد. کسب و کار جدید این شرکت در سال 1920 در نتیجه افزایش موتورسازی شروع به پیشرفت کرد. در این مدت، این شرکت از یک تجارت صنعتگر به یک تولید کننده خودروهای صنعتی تبدیل شد. اولین تریلر وسایل نقلیه موتوری مجهز به لاستیک های لاستیکی جامد در سال 1928 ساخته شد. از سال 1935 به بعد، تریلر وشبه تریلر با بدنه بیرونی فولادی روی یک قاب چوبی تولید شدند. در سال 1950 Schmitz Cargobull اولین بدنه عایق شده و یخچال دار خود را تولید کرد.

مارال صنعت جاوید

شــرکت تولیـدی و صنعتـی مــارال صـنـعــت جـاویــد بـا نـام تجاری مــارال تـریـلــر در شهرستان ارومیه مرکــز اســتان آذربایجــان غربــی و در همسـایگی چهـار کشـور ترکیـه، آذربایجــان، ارمنســتان و عــراق واقــع شــده ودر زمینــی بــه مســاحت 100000 متـر مربـع و زیربنایـی در حـدود 60000 متر مربع تاسـیس شـده اسـت و در حـال حاضـر 650 نفـر در بخشـهای مختلـف شـرکت بطـور مسـتقیم مشـغول بـکار میباشـند. گروه تولیدی صنعتی مارال به عنوان بزرگترین زنجیره تولید تریلر در ایران متشکل از شرکتهای زیر مارال صنعت جاوید: تولید کننده انواع تریلر در کاربری های مختلف با برند تجاری MARAL شرکت محورسازان چی چست: تنها تولید کننده انواع محور و قطعات محور، قطعات انواع تریلر در خاورمیانه با نام تجاری FOX شرکت مارال یدک: تولید کننده انواع قطعات و لوازم جانبی تریلر با برند TSP شرکت خدمات فنی و پس از فروش تریلر رستمی: در تهران واقع شده و فعالیت آن، بازاریابی، فروش قطعات و ارائه کلیه خدمات فنی در تهران و شهرستانها با بیش از 40 مرکز نمایندگی مجاز می باشد. تولید کننده محصولات گسترده و با کیفیت و همچنین محصولات سفارشی، در سال 1368 توسط آقای رضا رستمی در ارومیه در زمینی به مساحت 6000 متر مربع تاسیس شد. گروه تولیدی صنعتی مارال با پرسنل مجرب و با تجربه و به مدد خطوط تولید و ماشین آلات پیشرفته اکنون به توان تولید بیش از 5000 تریلر در سال با کاربردهای متنوع در فراتر از 20 گروه و نیز انواع محور و جعبه های تریلر و بیش از صدها نوع انواع قطعات مورد استفاده در این تریلرها بر اساس آخرین استانداردهای جهانی دست یافته است. این گروه در کارخانه ای به مساحت بیش از 250 هزار متر مربع و با سالنهایی به زیربنای افزون بر 100 هزار متر مربع بزرگترین و کامل ترین خطوط تولید انواع تریلر ، محور، جعبه و قطعات تریلرکشور را در دل خود جای داده است و با اشتغالزایی مستقیم برای 900 نفر و غیر مستقیم برای بیش از 5000 نیروی کار این سرزمین، به فعالیت خود ادامه میدهد.

شرکت Kraker

شرکت kraker یکی از قدرتمند ترین تولید کندده های تریلر در جهان است که تریلر های باری با اهداف خاص و کاربری ویژه تولید می کند. Kraker از سال 1989 بر روی تریلرهای زمینی متحرک تمرکز کرده است. روش تولید تریلر طبقه متحرک kraker با تکنولوژی بالا و نظارت مستمر با بالاترین کیفیت تولید می شود. اتصالات پرچ نمونه خوبی از نوآوری است زیرا استفاده از ترکیب آلومینیوم و فولاد را ممکن می کند. به این ترتیب شما مواد مناسب را در جای مناسب دارید و نتیجه وسیله نقلیه ای بسیار قوی و سبک با ساختار کف منحصر به فرد که می تواند سال ها در برابر سنگین ترین نیروها مقاومت کند.

گروه مایان

گروه خودروسازی مایان در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد. این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در حیطه ساخت تریلر در جهت بهبود وضعیت ناوگان فرسوده حمل و نقل، با سرمایه کاملا خصوصی آغاز کرد. در راستای نیل به این مهم و با اخذ لیسانس کوگل آلمان، ساخت و صدور انواع کمپرسی، کمرشکن و کفی به کشورهای حوزه خلیج فارس و صدور تیغه شاسی به آلمان عرصه جدیدی از صنعت را رقم زد. از مهمترین دستاوردهای این مشارکت اعطای استانداردهای بزرگ و جهانی TUV و FRC محیط زیست به این شرکت بود که برای نخستین بار در کشور ما صورت گرفت. پس از درخشش تریلرهای چادری مایان کوگل و شهرت آنها، مدیران و کارشناسان ارشد کوگل به این باور رسیدند که پیچیده ترین تولید این صنعت یعنی ساخت تریلرهای یخچالی فایبرگلاس که از مدرنترین یونیتهای سردکننده جهان است در مایان آغاز شود. شهرت مایان تا بدانجا پیش رفت که نشریه‌ی معتبر و جهانی کامیون در جولای ۲۰۰۵ از این کارخانه به عنوان پیشرو سازندگان تریلرهای یخچالی در خاورمیانه یاد کرد. در اواخر سال ۱۳۹۳، علاوه بر ساخت تریلر، مونتاژ کاربری آتش نشانی در حیطه کاری گروه مایان قرار گرفت. عقد قرارداد با شرکت زیگلر (یکی از ۳ سازنده برتر تجهیزات در اروپا و سطح جهان) مهمترین اقدام در این راستا بوده است.

گروه یاقوت

شرکت ماشین سازی یاقوت تبریز در زمینه تولید انواع تریلر، کاربری ها و اتاق های ایزوله فعالیت دارد. این شرکت تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز از مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری دریک می باشد.

شرکت کرون

شرکت کرون یک شرکت تولید کننده تریلر در آلمان است که در سال 1906 توسط برنارد و آنا کرون تاسیس شد.در ابتدا این شرکت به صورت یک کارگاه آهنگری و با ساخت ادوات کشاورزی ،تنور و اجاق کار خود را شروع کرد. این شرکت در Spelle و Werlte آلمان واقع شده است.این شرکت اکنون در ساخت تریلر و شبه تریلر های سنگین و نیمه سنگین و تریلر یخچالی فعالیت دارد و در 4 کشور شعبه دارد.شرکت کرون یکی از پیشرو ترین شرکت ها در ساخت ادوات و ماشین آلات کشاورزی همچون واگن علوفه ، واگن علوفه خود بارگیری، ماشین چمن زنی دیسکی، تدرهای چرخشی، چنگک، بالش های مربعی بزرگ، بیلرهای گرد، دروگره ای علوفه و تهویه کننده های چمن زن با کارایی بالا است.

ویژگی های اصلی تریلر های یخچال دار را بشناسید

1. اتاقک های جداشونده اختصاصی تریلر

یک قانون اساسی در مورد حمل و نقل محموله این است که شما باید اصل جداسازی کالاهای فاسد شدنی را رعایت کنید. پس از سرمایه گذاری روی یک کامیون یا ون یخچال دار، باید بدانید که محصولات خاص با یکدیگر سازگار نیستند. بنابراین، شما نباید آنها را با هم در یک اتاق بار حمل کنید. به عنوان مثال، اگر میوه ها و گل ها را با هم حمل کنید، میوه ها هنگام رسیدن گاز اتیلن تولید می کنند و باعث تغییر رنگ در گل ها می شوند.
هنگام نگهداری محصولات غذایی که احتمال فاسد شدن دارند، باید از آنها به درستی نگهداری کنید تا از آلودگی جلوگیری کنید. آلودگی در اینجا به معنی انتقال میکروارگانیسم های عامل بیماری از یک غذا به غذای دیگر اشاره داردکه می توانند منجر به بیماری های ناشی از خوردن مواد غذایی بشوند. این نوع آلودگی ها زمانی بیشتر اتفاق می‌افتد که باکتری‌های مواد غذایی خام، محصولاتی را که نیاز به پختن ندارند، آلوده می‌کنند.
پس اگر بودجه ای که برای حمل و نقل یخچالی استفاده می کنید اجازه می دهد، ایده آل است که واحدهای سردخانه جداگانه برای غذاهای خام و آماده داشته باشید. جداسازی اتاق بار هنگام حمل و نقل مواد خطرناک مستعد واکنش های شیمیایی حیاتی تر است. رعایت تفکیک محموله به جلوگیری از آلودگی متقابل کالاها در داخل وسیله نقلیه یخچالدار کمک می کند. همچنین بهتر است تفکیک مناسب اتاق بار را با فاصله دادن کالاهای ناسازگار از یکدیگر انجام دهید تا از تعامل و آسیب احتمالی جلوگیری شود.

2. مشخصات فنی موتور تریلر یخچال دار

کامیون‌ها و تریلرهای یخچال‌دار نیرو را از موتور اصلی خودرو دریافت می‌کنند. تریلر های یخچال دار با کنترل دما از یک سیستم محرک مستقیم استفاده می کنند که از طریق یک کمپرسور به موتور متصل می شود. به ای ترتیب یک کمپرسور در داخل محفظه موتورنصب شده است و از یک کمپرسور اضافی پشتیبانی می کند که سرد شدن محموله را تامین می کند. واحد سرمایشی داخل خودرو دارای سه محفظه است که سیم پیچ اواپراتور، کمپرسور برای تغذیه سیم پیچ و موتور ثانویه است که خود کمپرسور را تغذیه می کند. سیستم تبرید موتور محور یک موتور ثانویه است که ویژگی های کنترل دمای خودرو را تامین می کند. هنگام استفاده از تریلر و اتاقک یخچال دار، باید سازنده خودرو را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که موتور خودرو با واحدهای قدرت ثانویه سازگار است. همچنین ضروری است که از نظر مکانیکی روند کارایی بین موتور و کمپرسور تریلر بررسی شود. در مجموعه شاپور سنگین امکان مقایسه بین انواع مختلف تریلر از نظر موتوری، ظرفیت، دما و قیمت برای خرید هرچه آسان تر شما میان هزاران آگهی فروش ماشین سنگین قرار گرفته است.

3. توجه به نوع بار و مسیر جاده ای تریلر

هنگام استفاده از تریلر یا ون یخچال دار، باید بدانید که اگرچه اتاق بار خودرو از موتور ثانویه نیرو دریافت می کند، اما دمای محفظه اتاق بار در شرایط خاصی به نیروی موتور اصلی نیاز دارد. هنگامی که تریلر برای تعمیر و نگهداری پارک می شود یا برای تخلیه و بارگیری توقف می کند، از نیروی موتور اصلی استفاده می کند. قبل از استفاده از یک تریلر یخچال‌دار در جاده، حتماً نیازهای قدرت آن را ارزیابی کنید تا مشخص کنید آیا برای کنترل دمای کافی در جاده به انرژی اضافی نیاز دارد یا خیر. اگر مسیر شما عمدتاً مستلزم رانندگی مداوم باشد، موتور اصلی تریلر باید برای تأمین انرژی یخچال فضای بار کافی باشد و اگر مسیر حمل و نقل شما مستلزم توقف های مکرر یا تحویل در حالت آماده به کار برای مدت طولانی است، تریلر شما به یک ژنراتور جداگانه برای تامین برق مداوم برای سیستم تبرید نیاز دارد.

4. نظارت کامل هنگام بارگیری تریلر

تریلر یخچال دار به نگهداری مناسب و نظارت مستمر در حین بارگیری و تخلیه محموله نیاز دارند. تبرید در داخل یک وسیله نقلیه با دمای کنترل شده مستلزم افزودن هوای سرد نیست. در عوض، این امر مستلزم حذف هوای گرم از داخل و حفظ دمای مناسب برای نگهداری کالا است. فرآیند جابجایی محموله از وسیله نقلیه تغییرات دما را ایجاد می کند که به طور بالقوه می تواند منجر به مشکلاتی برای محصولات حساس شود. در نتیجه، ثبت تغییرات هوا و دما در طول فرآیندهای بارگیری برای جلوگیری از آسیب دیدن کالا بسیار مهم است. نظارت بر عملکرد روزانه وسیله نقلیه یخچالی شما همچنین به معنای بازرسی فضای بار برای بوهای مشخص یا آسیب های زودرس به داخل خودرو است. علاوه بر این، بازرسی از تریلر یخچال دار زمان مناسبی برای تمیز کردن کامل قسمت بار بین بارگیری و تخلیه کالا است. تریلر ها و حتی اتاقک های یخچال‌دار به دلیل ویژگی‌های متمایز و محموله‌های حساس به دما، پیچیده‌تر از دیگر وسایل نقلیه مخصوص حمل‌ونقل هستند. استفاده از کامیون ها و وانت های یخچال دار نسبت به دیگر انواع تریلر نیاز به تعمیر و نگهداری دقیق تری دارد تا از تخریب اتاق بار عایق شده و خوردگی آن جلوگیری شود. استفاده از این نوع تریلر ها که به عنوان یک ماشین حمل مواد غذایی خدمت می کند نیاز به حفظ تدابیر بهداشتی دارد که باعث می شود از آلودگی متقابل کالاهای فاسد شدنی ذخیره شده در اتاق بار جلوگیری شود.

5. سرمایه گذاری روی تریلر های یخچال دار

واقعیت دیگر در مورد استفاده از کامیونت و تریلر های یخچال دار این است که استفاده از آنها در واقع سرمایه گذاری در بازار رو به رشد است. روش حمل و نقل یخچالی به سرعت در حال پیشرفت است. تبرید در سایر اشکال حمل و نقل مانند هواپیما و قایق نیز برای بهینه سازی حمل و نقل کالاها با دمای کنترل شده در حال تکامل است. با این حال، در حمل و نقل زمینی، یخچال هنوز روش اصلی برای حمل و نقل محموله است، زیرا تقریباً هر صنعتی به نوعی به کالاهای حساس به دما نیاز دارد. فن آوری مدرن به طور مداوم ویژگی های ماشین های حمل و نقل یخچال دار را برای مطابقت با نیازهای حمل و نقل هر بخش به روز می کند. وسایل نقلیه تحویل یخچال دار نیز با استفاده از فناوری برای پایدارتر شدن در حال بهبود هستند. برخی از آنها حاوی سیستم های کامپیوتری داخل خودرو هستند که سوزاندن سوخت و انتشار کربن را کاهش می دهند. شرکت ها به طور مداوم در فناوری های جدید سرمایه گذاری می کنند تا تقاضای رو به رشد برای حمل و نقل غذاهای آماده و کالاهای مورد نیاز به یخچال را برآورده کنند. استفاده از وسایل نقلیه یخچال‌دار همچنان تامین‌کنندگان را به ارتقای واحدهای یخچال‌دار با سیستم‌های چند دمایی، محاسبات ابری و سیستم‌های انرژی خورشیدی سوق می‌دهد. عدم استفاده از ون، کامیون وانت و یه تریلر یخچال‌دار می‌تواند از دست دادن هزینه، زمان، هزینه و منابع ارزشمند کسب‌وکار شما را به همراه داشته باشد. دستیابی به وسایل نقلیه عایق بندی شده با کیفیت بالا اولین گام حیاتی برای بهره مندی از حمل و نقل یخچالی است. نمایشگاه آنلاین شاپور سنگین پلی برای رسیدن به تمام آنچه برای تصمیم گیری درمورد خرید تریلر یخچال دار و دیگر انوع تریلر ها نیاز دارید می باشد. برای بهینه سازی فرآیند حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی خود، مجموعه گسترده تریلر ها و کامیونت های عایق بندی شده ما را جستجو کنید.

اجزای واحدهای سرد کننده تریلر و چرخه خنک کننده

چه چیزی باعث می‌شود تریلر یخچال دار به شکلی که باید کار کند؟

کمپرسور تریلر

یک موتور کوچک در اتاق بار تریلر وجود دارد که کمپرسور را به حرکت در می آورد. کمپرسور مبرد گازی را جذب می کند و آن را فشرده می کند. فشار حاصل از این کمپرسور باعث مایع شدن گاز می شود. سپس گرما را به بدنه کمپرسور و خود هوا می دهد. در این مرحله دما هنوز نسبتاً گرم است و مبرد به کندانسور می رود.

اواپراتور تریلر

اواپراتور داخل تریلر است. در این مرحله، مبرد بیشتر گرمای خود را به کندانسور داده و به مایع خنک تبدیل شده است. سپس از طریق یک شیر اندازه گیری وارد اواپراتور می شود. این شیر میزان خنک کننده را کنترل می کند. در داخل اواپراتور، مبرد مایع خنک شده منبسط می شود و دوباره به گاز تبدیل می شود. در طی این فرآیند گرمای زیادی را از سیم پیچ های پره دار اطراف جذب می کند. سپس هوا از داخل تریلر روی اواپراتور می دمد و مجددا هوا باز می گردد و چرخه از نو شروع می شود.

کندانسور تریلر

کندانسور مایع را از کمپرسور دریافت می کند. سپس فرآیند تبادل حرارت آغاز می شود. گرمای مایع به دیواره های لوله و سپس به بیرون به باله های متصل جریان می یابد. باله ها سطح بیشتری را برای خنک کردن هوای بیرونی که از طریق فن کندانسور وارد می شود فراهم می کنند. این فرآیند بسیار شبیه به نحوه خنک کردن موتور توسط رادیاتور است.

نکات مکانیکی مهم تریلر یخچال دار

هنگام استفاده از تریلرهای یخچال دار، رعایت قوانین مکانیکی برای اطمینان از ایمنی و کارایی تجهیزات مهم است. ابتدا سیستم تبرید را به طور مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند و نشتی ندارد. ثانیا، با بررسی و تنظیم ترموستات در صورت لزوم، از حفظ دمای مناسب در داخل تریلر اطمینان حاصل کنید. ثالثاً به طور مرتب درزگیرهای درب را از نظر ساییدگی بررسی کنید و در صورت لزوم برای جلوگیری از خروج هوای سرد آنها را تعویض کنید. چهارم، فضای داخلی تریلر را تمیز و منظم نگه دارید تا از آسیب به سیستم سرد کننده و بهبود جریان هوا جلوگیری شود؛ محدوده دما تریلر در یک واحد یخچال دار است که شما می توانید با توجه به نیاز خود از منفی ۸۵ درجه فارنهایت تا ۱۰۴ درجه فارنهایت میان آنها انتخاب خود را انجام دهید. در نهایت، مطمئن شوید که تریلر هنگام پارک کردن، تراز باشد تا روغن به داخل کمپرسور نریزد چراکه می‌تواند باعث آسیب شود. نکته ی دیگری که در مورد این نوع از تریلر ها وجود دارد این است که ما باید علاوه بر سوخت مصرفی ماشین، سوخت مورد نیاز واحد سرد کننده را هم فراهم کنید که معمولا به ازای هر ۵۰ گالن سوخت که ظرفیت آنها می باشد ۴-۵ روز بسته به میزان کارکرد خود مصرف می کنند. نگهداری مناسب، دمای محیط و وضعیت کلی تریلر و واحد می تواند بر مصرف سوخت ریفر تأثیر بگذارد. از آنجایی که سوخت منبع خنک کننده در یک چرخه سیستم بسته عمل می کند، نحوه رانندگی شما بر مصرف سوخت آن تأثیری ندارد. پیروی از این قوانین مکانیکی به اطمینان از عملکرد قابل اعتماد تریلر یخچالی شما کمک می کند.

سوالات مهم قبل از خرید تریلر یخچال دار

ظرفیت و اندازه یک تریلر یخچال دار به میزان فضای موجود در داخل تریلر برای نگهداری و ابعاد فیزیکی خود تریلر اشاره دارد. ظرفیت معمولاً بر حسب فوت مکعب یا متر اندازه گیری می شود و بسته به نوع و اندازه تریلر می تواند بسیار متفاوت باشد. در آگهی های سایت تخصصی شاپور سنگین مشاهده و مقایسه انواع تریلر های یخچال دار با ظرفیت های متفاوت در دسترس شما قرار دارد.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.