advertise

اتاق باری

خرید اتاق باری

اتاق باری یا اتاق حمل بار اصطلاحا به اتاقک هایی گفته می شود که بر روی کامیون و کامیونت با ابعاد و کاربرد های گوناگون نصب می شود و جهت حمل بار های مختلف به کار گرفته می شود.اتاق باری می تواند مسقف یا غیر مسقف و دارای ابعاد گوناگون و ساختار بدنه متفاوت همچون فولاد ، چادر و چوب باشد.شما می توانید اتاق های باری صفر کیلومتر یا اتاق های باری دست دوم را در وب سایت شاپورسنگین مشاهده کنید. همچنین امکان مقایسه و بررسی اطلاعات فنی و ظاهری انواع اتاق باری نیز در سایت شاپور سنگین فراهم است.

اتاق باری کمپرسی

اتاق باری کمپرسی یک اتاق غیر مسقف است که دیوار آن می تواند فولادی یا چوبی باشد.کف این اتاق باری کمپرسی می تواند فولادی و یا چوبی باشد.ظرفیت این اتاق های باری بسته به سفارش مشتری می باشد.کاربرد این اتاق های باری اکثرا برای حمل مواد فله ای نظیر خاک و نخاله های ساختمانی، علوفه و کاه ، اساسیه منزل، میوه و مجصولات کشاورزی است.اتاق باری و اتاق باری کمپرسی می تواند بر روی کامیونت و کامیون 6 چرخ و 10 چرخ نصب گردد.

اتاق باری مسقف

اتاق باری مسقف یا اتاق باری مسقف فلزی که به اتاق باری ساندویچ پنل نیز معروف است، دسته از اتاق باری است که علاوه بر دیواره و کف سقف دارد و برای حمل بار هایی که باید لازم است در مقابل باران و برف و باد و گرد خاک محافظت شود.اتاق های باری مسقف  از ساندویچ پانل مخصوص دورو ورق پیش رنگ شده با عایق پلی اورتان ساخته شده و کف از ورق آهن اجدار ساخته شده است.بهترین گزینه برای حمل و نقل کالای تولیدی برای مسیر های شهری و بین شهری است و دارای ویژگی هایی همچون سبکی ، مقاومت ، استحکام بالا و عایق در برابر سرما و گرما است.

برترین تولید کنندگان اتاق باری

صنعت اتاق سازی یا کاربری سازی از جمله صنعت های رو به رشد و درحال توسعه می باشد.در اینجا به معرفی برترین تولید کنندگان اتاق های باری در ایران و جهان می پردازیم.

دنیای ماموت

شرکت دنیای ماموت از جمله قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده در ایران است که محصولات با کیفیت و متونعی در زمینه تولید می کند.شرکت دنیای ماموت از سـال 1370 فعالیت صنعتی خـود را آغـاز کرده و هم اکنون بـا بیـش از 30 سـال سابقه و همچنین بیش از 5000 نیروی متخصص در حال فعالیت میباشد. از همان ابتدا رسالت مالکان مجموعه بـا انتخاب شعار (تجربه بهترین‌هـا) این بـود کـه بهتریـن، خلاقانه‌ترین و بروزترین راه حل‌هـای ممکـن بــرای چالش‌هـای کشـور را کـه بـه تازگـی در مسـیر توسـعه و آبادانی قـرار گرفته بـود، ارائـه نماینـد و محصـولات متمایـزی مانند تریلرهـای بـا کیفیت بـالا، بادوام‌تریـن سـاندویچ پانل‌هـا، کانکس‌هـای قابـل حمـل، کانتینرهـا و انـواع اتاق‌هـای ایزولـه را تولیـد کننـد. دنیای ماموت با ارتقای مداوم محصولات و انطباق آن‌ها با آخرین استانداردهای مهندسی و زیست محیطی و توجه ویژه به نیازهای مشتریان، این برند سرآمد را به جایگاه بلندی از رشد و توسعه، پایدار رسانده و با حفظ نقش اثرگذار خود در بازار، راه حل حمل و نقل را در اختیار طیف گسترده‌ای از مشتریان این محصولات قرار داده است.شرکت شاپور سنگین آگهی های متنوع از انواع تریلر و اتاقک های شرکت دنیای ماموت را به صورت کارکرده و صفر کیلومتر بر روی وب سایت خود قرار داده که مشتریان عزیز با مشاهده و مقایسه این محصولات می توانند از طریق تماس با کارشناسان شرکت شاپور سنگین این محصولات را خریداری کنند.

شرکت ایران کاوه سایپا

شرکت ایران کاوه سایپا به عنوان یکی از مجموعه های تحت پوشش شرکت سایپا از سال 1377 به منظور توسعه و متمرکز نمودن فعالیتهای تولیدی انواع تریلر و اتاق بار تاسیس گردید. این شرکت با بکارگیری نیروهای متبحر و با توان فنی بالا، در حال حاضر در فضایی به مساحت یکصد هزار متر مربع، فرآیند تولید انواع تریلر و اتاق بار را با بهترین کیفیت و در سطح استانداردهای بین المللی انجام می دهد. از عمده موفقیت های شرکت ایران کاوه سایپا، تبدیل سیستم تعلیق محورهای تریلر به سیستم تعلیق بادی و استفاده از محورهای تک چرخ همگام با تکنولوژی روز اروپا می باشد. وجود دستگاه های پیشرفته برش لیزری سه بعدی با قابلیت برش انواع فلزات با ضخامت های مختلف، تجهیزات کامل خط رنگ پودری، دستگاه های پرس ضربه ای با تناژهای مختلف تا 800 تن و تجهیزات خمکاری و برش ورق تا ضخامت 16 میلیمتر، امکان تولید قطعات و مجموعه های متنوع و پیچیده را با حداکثر دقت و کیفیت در این شرکت فراهم نموده است.

شرکت اشمیتز کارگوبول

شرکت اشمیتز یک شرکت آلمانی در زمینه تولید انواع تریلر، شبه تریلر و اتاق های کشنده و کامیون است که از سال 1892 آغاز به فعالیت کرده است.این شرکت با داشتن حدود 6500 نفر پرسنل درآمدی حدودی 2.290 بیلیون یورو در سال دارد.در ابتدار بنیان گذار شرکت اشمیتز کارگوبول ،هاینریش اشمیتز، شروع به ساخت واگن در Altenberge در نزدیکی Münster کرد. کسب و کار جدید این شرکت در سال 1920 در نتیجه افزایش موتورسازی شروع به پیشرفت کرد. در این مدت، این شرکت از یک تجارت صنعتگر به یک تولید کننده خودروهای صنعتی تبدیل شد. اولین تریلر وسایل نقلیه موتوری مجهز به لاستیک های لاستیکی جامد در سال 1928 ساخته شد. از سال 1935 به بعد، تریلر وشبه تریلر با بدنه بیرونی فولادی روی یک قاب چوبی تولید شدند. در سال 1950 Schmitz Cargobull اولین بدنه عایق شده و یخچال دار خود را تولید کرد.

ماهر صنعت

گروه تولیدی ماهر صنعت از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولیدانواع اتاق بار کامیون و کامیونت شروع به کار نمودو اکنون پس از گذشت ۱۵سال فعالیت مستمر به عنوان تخصصی ترین تولید کننده انواع اتاق بار کامیون،کاربری های خاص مخصوص راهداری کل کشور اتاقهای باری کمپرسی اتاق مسقف چادری مسقف فلزی و غیره در کل ایران شناخته می شود. گروه تولیدی ماهر صنعت با بیش از ۱۵ سال تجربه کاری در زمینه تولید و ساخت و تعمیر اتاق های کامیون و کامیونت در طرح ها و مدل های مختلف با استفاده از دستگاه های به روز و نیروهای ماهر فعالیت نموده است و طی چند سال اخیر با برخی از شرکت های خودرو ساز اعم از گروه بهمن، سایپا دیزل، آمیکو و ایران خودرو دیزل و بیشتر نمایندگی ها این شرکت ها به عنوان پیمانکار همکاری نموده است و این مجموعه آمادگی تولید و ساخت انواع کاربری به صورت انبوه را دارد و یکی از رموز موفقیت طی چند سال گذشته استفاده از نیروهای زبده و کیفیت کار بالا بوده است و یکی از تولیدات خیلی معروف این مجموعه اتاق های طرح چوب می باشد

اطلس نوین شایان صنعت

اتاق سازی کامیون شایان دارای گواهینامه ایزو 9001 و 10002 و عضو موسس انجمن کاربری‌سازان ایران بوده و دارنده گواهینامه استاندارد ممتاز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. شرکت اطلس نوین شایان صنعت ( شایان کانتین سابق ) با بیش از 52 سال سابقه درخشان در حوزه تولید و تعمیر انواع اتاق حمل بار خودروهای سبک ، نیمه سنگین و سنگین یکی از بهترین تولید کنندگان اتاق های باری در ایران است.

قائم

صنایع فلزی قائم یک گروه تولیدی در زمینه ساخت اتاق بار کامیون و کامیونت است که فعالیت تولیدی خود را از سال 1382 آغاز کرده است و طی سال‌ها تلاش بی وقفه توانسته است به یکی از قدرتمندترین شرکتها درزمینه اتاق سازی تبدیل شود و نام خود را در کنار اتاق‌سازی‌های معتبر و معروف ایران ثبت کند.این گروه تولیدی در حال حاظر انواع اتاق های باری اتاق مسقف چادری، اتاق مبلی بغل بازشو،اتاق چادری دوطرف ریلی، اتاق بغل بازشو چادری، اتاق مسقف فلزی طرح تابلو دار، اتاق مسقف فلزی بدنه صاف، اتاق کانتین فلزی، اتاق حمل موتور سیکلت، اتاق حمل آب و... را تولید می کند. اتاق سازی قائم با بیش از 18 سال سابقه کار، انجام چند صد پروژه موفق برای شرکتهای ایرانی، بهره گیری از علم و فناوری روز دنیا، همگام شدن با صنعت روز و با بکارگیری نیروهای متبحر، فرآیند تولید انواع اتاق بارکامیونت های ایسوزو، بادسان، فاو، هیوندای، جک، اسکانیا، فوتون، ولوو و کامیون را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رساند.

گروه مایان

گروه خودروسازی مایان در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد. این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در حیطه ساخت تریلر در جهت بهبود وضعیت ناوگان فرسوده حمل و نقل، با سرمایه کاملا خصوصی آغاز کرد. در راستای نیل به این مهم و با اخذ لیسانس کوگل آلمان، ساخت و صدور انواع کمپرسی، کمرشکن و کفی به کشورهای حوزه خلیج فارس و صدور تیغه شاسی به آلمان عرصه جدیدی از صنعت را رقم زد. از مهمترین دستاوردهای این مشارکت اعطای استانداردهای بزرگ و جهانی TUV و FRC محیط زیست به این شرکت بود که برای نخستین بار در کشور ما صورت گرفت. پس از درخشش تریلرهای چادری مایان کوگل و شهرت آنها، مدیران و کارشناسان ارشد کوگل به این باور رسیدند که پیچیده ترین تولید این صنعت یعنی ساخت تریلرهای یخچالی فایبرگلاس که از مدرنترین یونیتهای سردکننده جهان است در مایان آغاز شود. شهرت مایان تا بدانجا پیش رفت که نشریه‌ی معتبر و جهانی کامیون در جولای ۲۰۰۵ از این کارخانه به عنوان پیشرو سازندگان تریلرهای یخچالی در خاورمیانه یاد کرد. در اواخر سال ۱۳۹۳، علاوه بر ساخت تریلر، مونتاژ کاربری آتش نشانی در حیطه کاری گروه مایان قرار گرفت. عقد قرارداد با شرکت زیگلر (یکی از ۳ سازنده برتر تجهیزات در اروپا و سطح جهان) مهمترین اقدام در این راستا بوده است.

شرکت کرون

شرکت کرون یک شرکت تولید کننده تریلر در آلمان است که در سال 1906 توسط برنارد و آنا کرون تاسیس شد.در ابتدا این شرکت به صورت یک کارگاه آهنگری و با ساخت ادوات کشاورزی ،تنور و اجاق کار خود را شروع کرد. این شرکت در Spelle و Werlte آلمان واقع شده است.این شرکت اکنون در ساخت تریلر و شبه تریلر های سنگین و نیمه سنگین و تریلر یخچالی فعالیت دارد و در 4 کشور شعبه دارد.شرکت کرون یکی از پیشرو ترین شرکت ها در ساخت ادوات و ماشین آلات کشاورزی همچون واگن علوفه ، واگن علوفه خود بارگیری، ماشین چمن زنی دیسکی، تدرهای چرخشی، چنگک، بالش های مربعی بزرگ، بیلرهای گرد، دروگره ای علوفه و تهویه کننده های چمن زن با کارایی بالا است.

شاپور سنگین

گروه شاپور سنگین مفتخر است به عنوان اولین نمایشگاه آنلاین ماشینهای سنگین باری در منطقه شاپور جدید اصفهان، اقدام به تولید محتوای تخصصی ماشینهای سنگین تریلی، کامیون، کامیونت و تریلر در بستر سایت شاپور سنگین نماید.

نکات اساسی در خرید اتاق باری

هدف: تعیین هدف اتاق باری. آیا از آن برای حمل و نقل کالا، وسایل نقلیه یا تجهیزات استفاده خواهید کرد؟ این به شما کمک می کند تا اندازه و وزن اتاق باری مورد نیاز خود را تعیین کنید. متریال: متریال مورد استفاده برای ساخت اتاق باری را در نظر بگیرید. اکثر اتاق های باری از آلومینیوم یا فولاد ساخته می شوند.اتاق های باری فولادی دوام بیشتری دارند، اما سنگین‌تر هستند و ممکن است نیاز به نگهداری بیشتری داشته باشند. اتاق باری آلومینیومی سبک‌تر است، اما می‌توانند گران‌تر باشند. اندازه: اندازه اتاق باری مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. اندازه به نوع و مقدار وسایلی که برای حمل و نقل نیاز دارید بستگی دارد. مطمئن شوید که اتاق باری به اندازه کافی بزرگ است تا نیازهای شما را برآورده کند. ظرفیت وزنی: ظرفیت وزنی اتاق باری را بررسی کنید. این حداکثر وزنی است که اتاق باری می تواند تحمل کند. اطمینان حاصل کنید که ظرفیت وزن برای وسایلی که برای حمل و نقل نیاز دارید کافی است. امنیت: ویژگی های امنیتی تریلر را در نظر بگیرید. اتاق باری مسقف امنیت بهتری نسبت به اتاق باری و اتاق کمپرسی ایجاد می کنند. به دنبال اتاق هایی با قفل و درب مطمئن باشید. قیمت: قیمت اتاق باری را در نظر بگیرید. قیمت اتاق های باری مسقف می تواند از چند هزار دلار تا ده ها هزار دلار متغیر باشد. بودجه خود را تعیین کنید و یک تریلر متناسب با محدوده قیمت خود پیدا کنید. نام تجاری و شهرت: برند و شهرت سازنده تریلر را در نظر بگیرید. به دنبال یک سازنده معتبر با سابقه تولید تریلرهای با کیفیت باشید. با در نظر گرفتن این نکات ضروری، می توانید بهترین تریلر بسته که نیاز و بودجه شما را برآورده می کند، پیدا کنید.

انواع اتاق باری

امروزه اتاق های باری مختلف با ابعاد مختلف و کاربرد های گوناگون در برندهای مختلف در ایران و دیگر کشور های جهان تولید می شود.در اینجا به معرفی برخی از پرکاربرد ترین اتاق های باری می پردازیم.

اتاق باری چوبی(فلزی)

پرکاربرد ترین و معروف ترین عضو خانواده اتاق باری ، اتاق باری فلزی - چوبی است.همانطور که از نام این اتاق باری مشخص است این اتاق از ترکیب فلز و چوب ساخته شده است.از این اتاق باری بیشتر برای حمل میوه و تره بار ، خشکبار و حبوبات، انواع مواد غذایی، مصالح ساختمانی و خرده بار استفاده می شود.کف این اتاق های باری ورق 9 میلی متری با الوار های  40 میلی متر جهت تحمل فشار بار وارده استفاده شده است.جوشکاری و استفاده از ورق مرغوب در هنگام تولید این نوع اتاق باری بسیار حائز اهمیت است .

اتاق باری تیغه دار حمل آب معدنی و نوشابه

یک اتاق باری پرکاربرد که اکثرا آن ها را در سطح شهر می بینید اتاق باری حمل نوشابه یا آب مهدنی است.این اتاق باری برای حمل محصولاتی چون نوشابه و آب معدنی و محصولات دیگری که به صورت پالت حمل می شود بسیار مناسب است.این اتاق باری توسط یک تیغه افقی به دو نیم تقسیم شده و کف این اتاق داری شیب مناسب برای تکیه گاه قرار دادن تیغه است.با زشدن دیواره های کناری این اتاق باری امکان بارگیری راحت را فراهم می کند.در این اتاق های باری آب ریز بر روی کتیبه های اتاق باری تعبیه شده و رنگ مخصوص جهت جلو گیری از خوردگی و زنگ زدگی استفاده شده است.

اتاق باری مسقف فلزی بدنه کرکره

اتاق باری مسقف یکی از بهترین انتخاب ها جهت حمل بار های بین شهری که لازم از رطوبت و گرد و خام محافظت شود است.در ساختار این اتاق های باری از شاسی خم کاری کاری شده فولادی ،ورق های روغنی با مقاومت کششی بالا استفاده شده است. معمولا این ورق های فولادی را اسید شویی می کنند و سپس رنگ روغنی خودرویی کحالی روی آنها پاشیده می شود.در برخی از انواع اتاق باری مسقف دیواره ها به صورت کشویی جهت سهولت بارگیری به کاربرده شده است.ارتفاع این اتاق های بار را نیز می توان به صورت سفارشی به شرکت سازنده سفارش داد.

اتاق باری لبه دار

یک نمونه کوچک شده از تریلر لبه دار ، اتاق باری لبه دار است. در مواقعی که مهار بارهایی که پس از بسته بندی کنار و روی هم قرار میگیرند دشوار است از این نوع اتاق استفاده می شود.این اتاق باری یک بارگیر ساده است که کنار های آن توسط دیواره های پوشیده شده است.اتاق باری لبه دار برای حمل اقلام فله ای، شکر ، آرد، حبوبات، خاک معدنی فلزات و اقلام بسته بندی شده استفاده می شود.وجود دیوار ها در این محصول در طول مسیر وظیف محافظت از بار را دارد و لبه های متحرک قابل باز شدن سهولت بارگیری توسط لیفتراک و دست را فراهم می کند.

اتاق باری حمل طیور

این اتاق باری با ساختاری تماما پروفیل کشی شده جهت سهولت حرکت آزادانه هوا ار بدنه و سقف انتخاب مناسبی جهت حمل دام و طیور می باشد.با توجه به دمای بالای بدن پرندگان و افزایش دما ناشی از تجمع این پرندگان در قفسه های حمل این ساختار اتاق باری با داشتن چرخه طبیعی و بدون هزینه هوا در قسمت بار کمترین تلفات موجود زنده را دارد.نصب طوری های مشبک در کنار و انتهای این اتاق باری علاوه بر جلوگیری از پرواز یا سقوط پرندگان و دام در طول مسیر به چرخش هوا کمک می کند.این اتاق باری در دو نوع 6 تن و 8 تن تولید می شود.

نکات فنی مهم در خرید اتاق باری

اتاق های باری گوناگون با ظرفیت و ساختار های متفاوتی در بازار موجود است. در خرید اتاق های باری بهتر است نکات زیر را در نظر داشت.

ساختار چارچوب و بدنه

در خرید اتاق باری صفر کیلومتر و اتاق باری دست دوم باید به این نکته توجه اساسی داشت که بدنه مرغوب و با کیفیت باشد، جوشکاری ها به خوبی انجام شده باشد و بدنه فاقد ترک خوردگی ، شکستگی و ضربه باشد. اتاق های باری فولادی معمولا ماندگاری و کیفیت بهتری دارند ولی وزن بالاتری دارند.سازگاری ابعاد اتاق باری و فیکسچر با شاسی کامیون یا کامیونت شما باید حتما بررسی شود. عدم هماهنگی اتاق باری و شاسی ممکن است موجب عدم تعادل و عدم پایداری اتاق باری شود.

جک و اتصال دهنده های اتاق باری

در خرید اتاق باری کمپرسی باید حتما به جک کمپرسی بررسی شود و از سلامت و کارکرد درست آن اطمینان خاطر پیدا کرد.اتصال دخنده های اتاق باری به شاسی باید حتما سالم باشد و فاقد شکستگی و جوشکاری و ضربه یا زنگ زدگی باشد. عدم سلامت اتصال دهنده ها موجب خسارت به اتاق باری و کامیون یا کامیونت شما می شود.

ابعاد و کاربرد اتاق باری

در خرید اتاق باری باید به ابعاد وکاربردی که برای آن قصد خرید اتاق باری را داریم توجه ویژه کرد. در ساخت اتاق های باری تا حدودی دست تولید کنندگان برای ابعاد آزاد است. همچنین بدنه می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. اگر برای بار خود ابعاد خاصی داریم بهتر است در خرید اتاق باری دقت کنیم که اتاق حتما نیاز مارا در ابعاد برطرف کند.

قیمت اتاق باری

قیمت اتاق باری مانند تریلر به عوامل مختلفی همچون سال ساخت، ظرفیت اتاق ، جنس بدنه و کف اتاق ، شرکت سازنده و توان حمل بار بستگی دارد.به صورت کلی قیمت اتاق باری چیزی در حدود 1000 تا 20000 یورو می باشد.قیمت اتاق باری کمپرسی نیز به عواملی همچون ظرفیت و ارتفاع دیواره و آلیاژ مورد استفاده بستگی دارد.سال ساخت اتاق کمپرسی و سلامت بدنه و سلامت جک کمپرسی بسیار در قیمت اتاق کمپرسی تاثیر گذار است.اتاق باری مسقف انواع گوناگونی دارد که سقف باز شو کنار بازشو این اتاق ها قیمت بالاتری دارند.قیمت اتاق های باری مسقف چیزی در حدود 1000 تا 30000 یورو می باشد.امکانات ویژه اضافه شده به اتاق باری بسیار در قیمت اتاق باری تاثیر گذار است.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.