advertise

اتاق باری چادری

اتاق باری چادری چیست؟

اصطلاح "اتاق بار" به طور کلی به فضای داخل وسیله نقلیه ای اطلاق می شود که برای نگهداری و حمل و نقل کالا یا چمدان طراحی شده است.بسیاری از اتاق‌های بار دارای محفظه‌ها یا بخش‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها برای جدا کردن اقلام مختلف استفاده کرد و برخی حتی ممکن است شامل قفسه‌های داخلی یا سایر راه‌حل‌های ذخیره‌سازی باشند.اتاق باری چادری یکی از انواع اتاق های باری است که بدنه آن از چادر مرغوب درست شده است.از اتاق باری چادری جهت حمل بار هایی که باید از رطوبت و گرد و غبار دور بماند بیشتر استفاده می شود.اتاق سقف دار چادری بهترین گزینه برای حمل بار های توده ای و اثاثیه منزل و مبلمان و کالا های گمرکی در داخل و خارج از شهر است.

چرا اتاق باری چادری کنار بازشو؟

اتاق چادری کنار بازشو  نوعی تریلر باری است که برای حمل کالا در جاده ها استفاده می شود. به آن "کنار پرده" می گویند زیرا به جای دیوارهای ثابت، یک پرده قابل انعطاف و متحرک در هر طرف تریلر دارد.اتاق چادری کنار بازشو دسترسی آسان به محموله را از هر طرف تریلر فراهم می کند و آن را برای بارگیری و تخلیه سریع و کارآمد کالا ایده آل می کند. پرده ها را می توان بالا یا پایین پیچید و کناره ها را می توان در صورت نیاز باز یا بسته کرد و امکان حمل بار با اندازه های مختلف را فراهم کرد. طراحی سمت پرده همچنین امکان بارگیری و تخلیه آسان با استفاده از لیفتراک ها، جرثقیل ها یا سایر تجهیزات جابجایی مواد را فراهم می کند.اتاق چادری کنار بازشو معمولاً برای حمل و نقل کالاهایی مانند محموله های پالت شده، ماشین آلات و تجهیزات استفاده می شود.

ساختار اتاق چادری به چه شکل است؟

در قسمت کف اتاق چادری از ورق فولاد آجدار استفاده شده است که مقاومت اتاق را در برابر بار های سنگین تضمین می کند.در اتاق چادری تمامی درز ها سیلرکاری و عایق کاری شده تا از نفوذ رطوبت و گرد و خاک جلوگیری کند و مانع زنگ زدگی فولاد ها شود.در کنار اتاق چادری تیرک های فلزی متحرک به کاررفته که روی آن چادر مرغوب کشیده شده است.درب عقب اتاق چادری فولادی می باشد و دارای قفل های مخصوص جهت حفظ امنیت بار می باشد.

راهنمای جامع برترین تولید کنندگان اتاق چادری

در اینجا به معرفی برترین تولید کنندگان اتاق چادری می پردازیم شما می توانید با مطالعه مشخصات و اطلاعات این تولید کنندگان و مقایسه نمونه های اتاق چادری این تولیدکنندگان در سایت شاپور سنگین انتخاب مناسبی داشته باشید.

دنیای ماموت

شرکت دنیای ماموت از جمله قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده در ایران است که محصولات با کیفیت و متونعی در زمینه تولید می کند.شرکت دنیای ماموت از سـال 1370 فعالیت صنعتی خـود را آغـاز کرده و هم اکنون بـا بیـش از 30 سـال سابقه و همچنین بیش از 5000 نیروی متخصص در حال فعالیت میباشد. از همان ابتدا رسالت مالکان مجموعه بـا انتخاب شعار (تجربه بهترین‌هـا) این بـود کـه بهتریـن، خلاقانه‌ترین و بروزترین راه حل‌هـای ممکـن بــرای چالش‌هـای کشـور را کـه بـه تازگـی در مسـیر توسـعه و آبادانی قـرار گرفته بـود، ارائـه نماینـد و محصـولات متمایـزی مانند تریلرهـای بـا کیفیت بـالا، بادوام‌تریـن سـاندویچ پانل‌هـا، کانکس‌هـای قابـل حمـل، کانتینرهـا و انـواع اتاق‌هـای ایزولـه را تولیـد کننـد. دنیای ماموت با ارتقای مداوم محصولات و انطباق آن‌ها با آخرین استانداردهای مهندسی و زیست محیطی و توجه ویژه به نیازهای مشتریان، این برند سرآمد را به جایگاه بلندی از رشد و توسعه، پایدار رسانده و با حفظ نقش اثرگذار خود در بازار، راه حل حمل و نقل را در اختیار طیف گسترده‌ای از مشتریان این محصولات قرار داده است.شرکت شاپور سنگین آگهی های متنوع از انواع تریلر و اتاقک های شرکت دنیای ماموت را به صورت کارکرده و صفر کیلومتر بر روی وب سایت خود قرار داده که مشتریان عزیز با مشاهده و مقایسه این محصولات می توانند از طریق تماس با کارشناسان شرکت شاپور سنگین این محصولات را خریداری کنند.

شرکت ایران کاوه سایپا

شرکت ایران کاوه سایپا به عنوان یکی از مجموعه های تحت پوشش شرکت سایپا از سال 1377 به منظور توسعه و متمرکز نمودن فعالیتهای تولیدی انواع تریلر و اتاق بار تاسیس گردید. این شرکت با بکارگیری نیروهای متبحر و با توان فنی بالا، در حال حاضر در فضایی به مساحت یکصد هزار متر مربع، فرآیند تولید انواع تریلر و اتاق بار را با بهترین کیفیت و در سطح استانداردهای بین المللی انجام می دهد. از عمده موفقیت های شرکت ایران کاوه سایپا، تبدیل سیستم تعلیق محورهای تریلر به سیستم تعلیق بادی و استفاده از محورهای تک چرخ همگام با تکنولوژی روز اروپا می باشد. وجود دستگاه های پیشرفته برش لیزری سه بعدی با قابلیت برش انواع فلزات با ضخامت های مختلف، تجهیزات کامل خط رنگ پودری، دستگاه های پرس ضربه ای با تناژهای مختلف تا 800 تن و تجهیزات خمکاری و برش ورق تا ضخامت 16 میلیمتر، امکان تولید قطعات و مجموعه های متنوع و پیچیده را با حداکثر دقت و کیفیت در این شرکت فراهم نموده است.

شرکت اشمیتز کارگوبول

شرکت اشمیتز یک شرکت آلمانی در زمینه تولید انواع تریلر، شبه تریلر و اتاق های کشنده و کامیون است که از سال 1892 آغاز به فعالیت کرده است.این شرکت با داشتن حدود 6500 نفر پرسنل درآمدی حدودی 2.290 بیلیون یورو در سال دارد.در ابتدار بنیان گذار شرکت اشمیتز کارگوبول ،هاینریش اشمیتز، شروع به ساخت واگن در Altenberge در نزدیکی Münster کرد. کسب و کار جدید این شرکت در سال 1920 در نتیجه افزایش موتورسازی شروع به پیشرفت کرد. در این مدت، این شرکت از یک تجارت صنعتگر به یک تولید کننده خودروهای صنعتی تبدیل شد. اولین تریلر وسایل نقلیه موتوری مجهز به لاستیک های لاستیکی جامد در سال 1928 ساخته شد. از سال 1935 به بعد، تریلر وشبه تریلر با بدنه بیرونی فولادی روی یک قاب چوبی تولید شدند. در سال 1950 Schmitz Cargobull اولین بدنه عایق شده و یخچال دار خود را تولید کرد.

ماهر صنعت

گروه تولیدی ماهر صنعت از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولیدانواع اتاق بار کامیون و کامیونت شروع به کار نمودو اکنون پس از گذشت ۱۵سال فعالیت مستمر به عنوان تخصصی ترین تولید کننده انواع اتاق بار کامیون،کاربری های خاص مخصوص راهداری کل کشور اتاقهای باری کمپرسی اتاق مسقف چادری مسقف فلزی و غیره در کل ایران شناخته می شود. گروه تولیدی ماهر صنعت با بیش از ۱۵ سال تجربه کاری در زمینه تولید و ساخت و تعمیر اتاق های کامیون و کامیونت در طرح ها و مدل های مختلف با استفاده از دستگاه های به روز و نیروهای ماهر فعالیت نموده است و طی چند سال اخیر با برخی از شرکت های خودرو ساز اعم از گروه بهمن، سایپا دیزل، آمیکو و ایران خودرو دیزل و بیشتر نمایندگی ها این شرکت ها به عنوان پیمانکار همکاری نموده است و این مجموعه آمادگی تولید و ساخت انواع کاربری به صورت انبوه را دارد و یکی از رموز موفقیت طی چند سال گذشته استفاده از نیروهای زبده و کیفیت کار بالا بوده است و یکی از تولیدات خیلی معروف این مجموعه اتاق های طرح چوب می باشد

اطلس نوین شایان صنعت

اتاق سازی کامیون شایان دارای گواهینامه ایزو 9001 و 10002 و عضو موسس انجمن کاربری‌سازان ایران بوده و دارنده گواهینامه استاندارد ممتاز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. شرکت اطلس نوین شایان صنعت ( شایان کانتین سابق ) با بیش از 52 سال سابقه درخشان در حوزه تولید و تعمیر انواع اتاق حمل بار خودروهای سبک ، نیمه سنگین و سنگین یکی از بهترین تولید کنندگان اتاق های باری در ایران است.

قائم

صنایع فلزی قائم یک گروه تولیدی در زمینه ساخت اتاق بار کامیون و کامیونت است که فعالیت تولیدی خود را از سال 1382 آغاز کرده است و طی سال‌ها تلاش بی وقفه توانسته است به یکی از قدرتمندترین شرکتها درزمینه اتاق سازی تبدیل شود و نام خود را در کنار اتاق‌سازی‌های معتبر و معروف ایران ثبت کند.این گروه تولیدی در حال حاظر انواع اتاق های باری اتاق مسقف چادری، اتاق مبلی بغل بازشو،اتاق چادری دوطرف ریلی، اتاق بغل بازشو چادری، اتاق مسقف فلزی طرح تابلو دار، اتاق مسقف فلزی بدنه صاف، اتاق کانتین فلزی، اتاق حمل موتور سیکلت، اتاق حمل آب و... را تولید می کند. اتاق سازی قائم با بیش از 18 سال سابقه کار، انجام چند صد پروژه موفق برای شرکتهای ایرانی، بهره گیری از علم و فناوری روز دنیا، همگام شدن با صنعت روز و با بکارگیری نیروهای متبحر، فرآیند تولید انواع اتاق بارکامیونت های ایسوزو، بادسان، فاو، هیوندای، جک، اسکانیا، فوتون، ولوو و کامیون را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رساند.

گروه مایان

گروه خودروسازی مایان در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد. این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در حیطه ساخت تریلر در جهت بهبود وضعیت ناوگان فرسوده حمل و نقل، با سرمایه کاملا خصوصی آغاز کرد. در راستای نیل به این مهم و با اخذ لیسانس کوگل آلمان، ساخت و صدور انواع کمپرسی، کمرشکن و کفی به کشورهای حوزه خلیج فارس و صدور تیغه شاسی به آلمان عرصه جدیدی از صنعت را رقم زد. از مهمترین دستاوردهای این مشارکت اعطای استانداردهای بزرگ و جهانی TUV و FRC محیط زیست به این شرکت بود که برای نخستین بار در کشور ما صورت گرفت. پس از درخشش تریلرهای چادری مایان کوگل و شهرت آنها، مدیران و کارشناسان ارشد کوگل به این باور رسیدند که پیچیده ترین تولید این صنعت یعنی ساخت تریلرهای یخچالی فایبرگلاس که از مدرنترین یونیتهای سردکننده جهان است در مایان آغاز شود. شهرت مایان تا بدانجا پیش رفت که نشریه‌ی معتبر و جهانی کامیون در جولای ۲۰۰۵ از این کارخانه به عنوان پیشرو سازندگان تریلرهای یخچالی در خاورمیانه یاد کرد. در اواخر سال ۱۳۹۳، علاوه بر ساخت تریلر، مونتاژ کاربری آتش نشانی در حیطه کاری گروه مایان قرار گرفت. عقد قرارداد با شرکت زیگلر (یکی از ۳ سازنده برتر تجهیزات در اروپا و سطح جهان) مهمترین اقدام در این راستا بوده است.

شرکت کرون

شرکت کرون یک شرکت تولید کننده تریلر در آلمان است که در سال 1906 توسط برنارد و آنا کرون تاسیس شد.در ابتدا این شرکت به صورت یک کارگاه آهنگری و با ساخت ادوات کشاورزی ،تنور و اجاق کار خود را شروع کرد. این شرکت در Spelle و Werlte آلمان واقع شده است.این شرکت اکنون در ساخت تریلر و شبه تریلر های سنگین و نیمه سنگین و تریلر یخچالی فعالیت دارد و در 4 کشور شعبه دارد.شرکت کرون یکی از پیشرو ترین شرکت ها در ساخت ادوات و ماشین آلات کشاورزی همچون واگن علوفه ، واگن علوفه خود بارگیری، ماشین چمن زنی دیسکی، تدرهای چرخشی، چنگک، بالش های مربعی بزرگ، بیلرهای گرد، دروگره ای علوفه و تهویه کننده های چمن زن با کارایی بالا است.

شاپور سنگین

گروه شاپور سنگین مفتخر است به عنوان اولین نمایشگاه آنلاین ماشینهای سنگین باری در منطقه شاپور جدید اصفهان، اقدام به تولید محتوای تخصصی ماشینهای سنگین تریلی، کامیون، کامیونت و تریلر در بستر سایت شاپور سنگین نماید.

نکات مهم در خرید اتاق چادری

اگر قصد خرید اتاق چادری را دارید، چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید: اندازه و ظرفیت: شما باید اندازه و ظرفیت مناسب اتاق باری را برای نیازهای خاص خود تعیین کنید. نوع و حجم کالایی را که حمل می کنید در نظر بگیرید و مطمئن شوید که اتاق چادری می تواند وزن و اندازه محموله شما را تحمل کند. کیفیت و دوام: به دنبال اتاق چادری ای باشید که با مواد و ساخت و ساز با کیفیت ساخته شده است تا دوام و طول عمر را تضمین کنید. استحکام پرده، قاب و کفپوش و همچنین سایر اجزایی که ممکن است بر عملکرد تریلر تأثیر بگذارد را در نظر بگیرید. طراحی و عملکرد پرده: به طراحی پرده و عملکرد آن توجه کنید. به دنبال اتاق چادری کنار بازشو ای باشید که به راحتی باز و بسته شود و مهر و موم محکمی برای محافظت از محموله شما در برابر عوامل ایجاد کند. هر ویژگی اضافی مانند زیپ، سگک یا سیستم کششی که ممکن است امنیت و پایداری بار را بهبود بخشد را در نظر بگیرید. ویژگی‌های ایمنی: به دنبال اتاق چادری با ویژگی‌های ایمنی مانند ترمز، چراغ‌ها و علامت‌های بازتابنده باشید که با مقررات محلی مطابقت دارد. ویژگی های ایمنی اضافی مانند حفاظت از ضربه جانبی، ترمزهای ضد قفل و سیستم های کنترل پایداری را در نظر بگیرید که ممکن است ایمنی کار شما را بهبود بخشد. قیمت و گارانتی: در نهایت قیمت اتاق چادری و گارانتی ارائه شده توسط سازنده را در نظر بگیرید. به دنبال اتاق چادری ای باشید که تعادل خوبی بین هزینه و کیفیت ایجاد کند و دارای ضمانت نامه ای باشد که هر گونه نقص یا مشکلی را که ممکن است در طول استفاده معمولی ایجاد شود را پوشش می دهد.

انواع اتاق چادری

انواع مختلفی از اتاق چادری در بازار موجود است که هر کدام برای کاربردها و نیازهای بار خاص طراحی شده اند. در اینجا برخی از رایج ترین انواع آن را معرفی می کنیم.

اتاق چادری معمولی

رایج ترین نوع اتاق چادری موجود دربازار ، اتاق چادری معمولی است.در این اتاق باری پرده های کنار اتاق باری قابلیت باز شدن را ندارند و توسط کابل های مخصوص به بدنه فیکس شده اند. این اتاق چادری معمولا برای حمل اثاثیه منزل ، کالا هایی که به صورت دستی بارگیری می شوند و کالا های خرد مورد استفاده قرار می گیرد.در این اتاق چادری سقف اتاق باری نیز ثابت است و قابلیت باز شدن را ندارد.ساختار کف اتاق چادری معمولی مشابه دیگر اتاق های چادری است.

اتاق چادری کنار بازشو

این اتاق چادری دارای یک پرده قابل بازشدن در هر طرف از اتاق است که توسط کمربند های مخصوص به لبه اتاق بسته می شود.کاربری این اتاق چادری از این لحاظ که امکان بارگیری سریع را فراهم می کند و امکان استفاده لیفتراک و جرثقیل هنگام بارگیری وجود دارد بسیار بیشتر است.اتاق چادری کنار بازشو جهت کالا هایی که به صورت پالتی بارگیری می شوند یا وزن و ابعاد نامتعارف دارند بسیار مناسب تر است.قیمت اتاق چادری کنار بازشو نسبت به اتاق چادری معمولی بالاتر است.

اتاق چادری مگا

اتاق چادری مگا در حقیقت همان اتاق چادری کتار بازشو است با این تفاوت که ارتفاع سقف بلند تری نسبت به اتاق چادری معمولی دارد. اتاق چادری مگا ارتفاع سقفی حدود 3متر دارد که امکان بارگیری بار های حجیم با ارتفاع بلند تر را فراهم می کند. از اتاق چادری مگا عمولاً برای حمل و نقل کالاهای حجیم مانند مواد بسته بندی، مبلمان و لوازم خانگی استفاده می شود. اتاق چادری مگا به دلیل ابعاد ویژه و تقاضای کمتر در بازار معمولا توسط شرکت های اتاق سازی به صورت سفارشی سازی و با هماهنگی ساخته می شوند.

اتاق چادری دو طبقه

اتاق چادری دوطبقه دارای دو سطح فضای بار است که ظرفیت بار اتاق باری را افزایش می دهد. عرشه بالایی از طریق یک رمپ یا بالابر قابل دسترسی است و معمولاً برای حمل و نقل کالاهای پالت شده مانند نوشیدنی ها و محصولات غذایی استفاده می شود. در حقیقت اتاق چادری دو طبقه امکان بارگیری را برای کالا های پالتی ، خرد و یا بسته بندی شده را به این صورت که اول ارتفاع بالا بارگیری می شود و بعد کالا های کف را فراهم می کند.از اتاق چادری دو طبقه برای مواقعی که کل بار اتاق چادری مربوط به یک تحویل گیرنده نباشد و نیاز به جداسازی باشد نیز استفاده می شود.

اتاق چادری یخچال دار

این نوع اتاق چادری دارای دیواره های عایق و یک واحد تبرید برای حمل کالاهای حساس به دما مانند مواد غذایی و دارویی است. دمای داخل اتاق برای اطمینان از کیفیت و ایمنی محموله قابل کنترل و نظارت است.این نوع اتاق چادری به سبب دارا بودن سیستم تبرید این امکان را فراهم می کند که توسط سیستم تبرید دمای بار به دمای معرفی شده توسط مشتری رسانده شود. اتاق چادری یخچال دار به دلیل داشتن سیستم یخچال قیمت بالایی نسبت به سایر اتاق های چادری دارد.

مهم ترین نکات مکانیکی در خرید اتاق چادری

در خرید اتاق چادری نکات فنی و مکانیکی زیر راباید در نظر داشته باشید

بدنه و ظاهر اتاق

مهم است که وضعیت کلی تریلر، از جمله چارچوب، کفپوش و پرده را بررسی کنید. به دنبال علائم ساییدگی، زنگ زدگی و آسیب باشید و مطمئن شوید که همه اجزا در وضعیت خوبی کار می کنند. در صورت خرید یک اتاق چادری دست دوم، ایده خوبی است که آن را توسط یک مکانیک حرفه ای بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

شاسی و پیکر بندی

 پیکربندی محور توزیع وزن اتاق باری و توانایی آن در حمل بارهای سنگین را تعیین می کند.در هنگام خرید اتاق چادری باید دقت شود که شاسی اتاق کاملا سالم و فاقد ضربه و شکستگی و جوشکاری باشد.باید دقت شود که اتاق به خوبی روی کامیون یا کامیونت سوار شده باشد در غیر این صورت ممکن است موجب صدمه جدی به کامیون یا کامیونت شود.

اتصالات و قفل ها

در خرید اتاق چادری باید دقت شود اتصالات به درستی انجام شده باشد و درزگیری خوبی داشته باشد و جوشکاری ها دقیق انجام شده باشد.قفل های درب اتاق چادری جهت امنیت اتاق و همچنین سلامت کمربند های چادر های طرفین باید حتما بررسی شود.

قیمت اتاق چادری

برای تعیین قیمت اتاق بار کامیون باید به کاربرد و نوع آن دقت کرد. هر اتاق حمل بار، کارایی و کاربرد خودش را دارد. متریالی که اتاق بار استفاده می شود، بر اساس کاربردی آن است که در قیمت اتاق بار کامیون تاثیر دارد. مثلا برای حمل بار مسافت های طولانی، باید متریال باکیفیت تری برای اتاق حمل بار استفاده نمود و این ایتم بر قیمت اتاق تاثیر زیادی می گذارد.هر چه قدر اتاق حمل بار ابعاد و اندازه بیشتری داشته باشد از متریال بیشتری استفاده شده است و قیمت بالاتری هم خواهد داشت.طول عمر اتاق بار چادری از دیگر عوامل موثر بر قیمت اتاق چادری است، زیرا که با گذشت زمان کیفیت چادر و متریال اتاق کاهش پیدا می کند.از دیگر عوامل موثر بر قیمت اتاق چادری قابلیت باز شدن دیوار های کنار اتاق جهت سهولت در بارگیری می باشد، اگر اتاق قابلیت باز شدن دیوار ها را داشته باشد به طبع قیمت بالاتری دارد.در جهان قیمت اتاق چادری در حدود 2000 تا 60000 یورو دارد.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.