advertise

اتاق یخچالی

خرید اتاق یخچالی

اتاق یخچال دار که به عنوان اتاق ریفر  یا اتاق یخچالی نیز شناخته می شود، نوعی اتاق باری است که برای حمل کالاهایی که نیاز به محیط های کنترل شده دما دارند طراحی شده است. این اتاق های باری معمولاً در حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی مانند میوه ها، سبزیجات، لبنیات، گوشت و مواد دارویی استفاده می شوند.اتاق یخچالی مجهز به یک واحد تبرید هستند که توسط یک منبع تغذیه خارجی یا توسط یک ژنراتور نصب شده بر روی خود اتاق باری تغذیه می شود. این واحد برای حفظ دمای ثابت در داخل تریلر طراحی شده است که می تواند با توجه به نیاز محموله در حال حمل و نقل تنظیم شود.شما می توانید انواع اتاق یخچالی را با برند ها و قیمت های گوناگون را در سایت شاپور سنگین مشاهده و خرید کنید.

همه چیز در مورد اتاق یخچالی

در اواسط دهه 1800، مردم و به خصوص شرکت های مواد غذایی به شدت در تلاش بودند تا کارآمدترین راه را برای حمل و نقل کالاهایی که فاسد شدنی بیابند. برای سال‌های متمادی، قطار تنها راه برای انتقال مؤثر این نوع بار بود. با این حال، شرکت‌ها به دنبال یک جایگزین کوچک تر و راحت تر بودند؛ چیزی قابلیت حمل و نقل سریع‌تر و ارزان‌تر را داشته باشد. در سال 1938، فردریک مک کینلی جونز اولین واحدهای خنک کننده هوای قابل حمل را برای استفاده در کامیونت ها اختراع کرد. در سال 1940، او یک حق اختراع دریافت کرد. او شریک تجاری خود را پذیرفت و تا سال 1949 یک شرکت چند میلیون دلاری ساخت. این شامل معرفی اولین کامیون یخچال‌دار یا همان اتاق یخچالی بود. اختراع واحد خنک کننده قابل حمل جونز در طول جنگ جهانی دوم بسیار مهم بود. حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی مختلف را به بیمارستان ها و چادرهای نظامی در سراسر میادین جنگ امکان پذیر کرد. از آن زمان تا به حال همه ی شرکت های مواد غذایی که دارای مواد فاسد شدنی بودن برای پخش کالا های خود درسطح شهر و به صورت روزانه از این اتاقک ها استفاده می کنند.

اتاق یخچالی در صنعت

امروزه بسیاری از کالاهای کاملاً ضروری را فقط می توان با استفاده از کامیونت و اتاقک یخچال دار حمل کرد. به غیر از استفاده گسترده در صنعت مواد غذایی در صنعت داروسازی و شیمایی هم از اهمیت زیادی برخوردارند. شرکت های بزرگ ماشین سازی از جمله ماموت و اسکانیا تا به حال در این زمینه قدم برداشته اند. ناگفته نماند که می توان از اتاقک های یخچالی برای حمل بار خشک استفاده کرد که این ویژگی تطبیق پذیر بودن این وسیله را در مواجه با شرایط مختلف می رساند. در عین حال هنگام استفاده از این نوع وسیله نقیه بایدنظارت و ومسئولیت بیشتری را به عهده بگیرید چراکه تنظیم دمای مناسب با هر محصول در سلامت آن تاثیر گذار است. پس رانندگان باید همیشه هوشیار باشند تا اطمینان حاصل کنند که اتاقک روی دمای مناسب تنظیم شده باشد و به همان اندازه مراقب باشند که از واحد خنک کننده به درستی نگهداری شود. اگر مشکلی رخ دهد که محصول را خراب کند، ممکن است به غیر از هزینه بار سلامت افراد به خطر بیفتد. همه اینها عناصر مهمی هستند که باید در هنگام خرید اتاقک های یخچالی در نظر داشته باشید.

برترین تولید کنندگان اتاق یخچالی در ایران و جهان

اتاق یخچالی یک از انواع کاربری سازی شده اتاق های باری کامیونت و کامیون است که به سبب خاصیت های ویژه ای که باید دارا باشد فناوری و تخصص خاصی برای تولید لازم دارد.در اینجا به معرفی برترین تولید کنندگان اتاق یخچالی در ایران و جهان می پردازیم.

دنیای ماموت

شرکت دنیای ماموت از جمله قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده در ایران است که محصولات با کیفیت و متونعی در زمینه تولید می کند.شرکت دنیای ماموت از سـال 1370 فعالیت صنعتی خـود را آغـاز کرده و هم اکنون بـا بیـش از 30 سـال سابقه و همچنین بیش از 5000 نیروی متخصص در حال فعالیت میباشد. از همان ابتدا رسالت مالکان مجموعه بـا انتخاب شعار (تجربه بهترین‌هـا) این بـود کـه بهتریـن، خلاقانه‌ترین و بروزترین راه حل‌هـای ممکـن بــرای چالش‌هـای کشـور را کـه بـه تازگـی در مسـیر توسـعه و آبادانی قـرار گرفته بـود، ارائـه نماینـد و محصـولات متمایـزی مانند تریلرهـای بـا کیفیت بـالا، بادوام‌تریـن سـاندویچ پانل‌هـا، کانکس‌هـای قابـل حمـل، کانتینرهـا و انـواع اتاق‌هـای ایزولـه را تولیـد کننـد. دنیای ماموت با ارتقای مداوم محصولات و انطباق آن‌ها با آخرین استانداردهای مهندسی و زیست محیطی و توجه ویژه به نیازهای مشتریان، این برند سرآمد را به جایگاه بلندی از رشد و توسعه، پایدار رسانده و با حفظ نقش اثرگذار خود در بازار، راه حل حمل و نقل را در اختیار طیف گسترده‌ای از مشتریان این محصولات قرار داده است.شرکت شاپور سنگین آگهی های متنوع از انواع تریلر و اتاقک های شرکت دنیای ماموت را به صورت کارکرده و صفر کیلومتر بر روی وب سایت خود قرار داده که مشتریان عزیز با مشاهده و مقایسه این محصولات می توانند از طریق تماس با کارشناسان شرکت شاپور سنگین این محصولات را خریداری کنند.

شرکت کرون

شرکت کرون یک شرکت تولید کننده تریلر در آلمان است که در سال 1906 توسط برنارد و آنا کرون تاسیس شد.در ابتدا این شرکت به صورت یک کارگاه آهنگری و با ساخت ادوات کشاورزی ،تنور و اجاق کار خود را شروع کرد. این شرکت در Spelle و Werlte آلمان واقع شده است.این شرکت اکنون در ساخت تریلر و شبه تریلر های سنگین و نیمه سنگین و تریلر یخچالی فعالیت دارد و در 4 کشور شعبه دارد.شرکت کرون یکی از پیشرو ترین شرکت ها در ساخت ادوات و ماشین آلات کشاورزی همچون واگن علوفه ، واگن علوفه خود بارگیری، ماشین چمن زنی دیسکی، تدرهای چرخشی، چنگک، بالش های مربعی بزرگ، بیلرهای گرد، دروگره ای علوفه و تهویه کننده های چمن زن با کارایی بالا است.

گروه مایان

گروه خودروسازی مایان در سال ۱۳۷۵ تاسیس شد. این شرکت پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در حیطه ساخت تریلر در جهت بهبود وضعیت ناوگان فرسوده حمل و نقل، با سرمایه کاملا خصوصی آغاز کرد. در راستای نیل به این مهم و با اخذ لیسانس کوگل آلمان، ساخت و صدور انواع کمپرسی، کمرشکن و کفی به کشورهای حوزه خلیج فارس و صدور تیغه شاسی به آلمان عرصه جدیدی از صنعت را رقم زد. از مهمترین دستاوردهای این مشارکت اعطای استانداردهای بزرگ و جهانی TUV و FRC محیط زیست به این شرکت بود که برای نخستین بار در کشور ما صورت گرفت. پس از درخشش تریلرهای چادری مایان کوگل و شهرت آنها، مدیران و کارشناسان ارشد کوگل به این باور رسیدند که پیچیده ترین تولید این صنعت یعنی ساخت تریلرهای یخچالی فایبرگلاس که از مدرنترین یونیتهای سردکننده جهان است در مایان آغاز شود. شهرت مایان تا بدانجا پیش رفت که نشریه‌ی معتبر و جهانی کامیون در جولای ۲۰۰۵ از این کارخانه به عنوان پیشرو سازندگان تریلرهای یخچالی در خاورمیانه یاد کرد. در اواخر سال ۱۳۹۳، علاوه بر ساخت تریلر، مونتاژ کاربری آتش نشانی در حیطه کاری گروه مایان قرار گرفت. عقد قرارداد با شرکت زیگلر (یکی از ۳ سازنده برتر تجهیزات در اروپا و سطح جهان) مهمترین اقدام در این راستا بوده است.

قائم

صنایع فلزی قائم یک گروه تولیدی در زمینه ساخت اتاق بار کامیون و کامیونت است که فعالیت تولیدی خود را از سال 1382 آغاز کرده است و طی سال‌ها تلاش بی وقفه توانسته است به یکی از قدرتمندترین شرکتها درزمینه اتاق سازی تبدیل شود و نام خود را در کنار اتاق‌سازی‌های معتبر و معروف ایران ثبت کند.این گروه تولیدی در حال حاظر انواع اتاق های باری اتاق مسقف چادری، اتاق مبلی بغل بازشو،اتاق چادری دوطرف ریلی، اتاق بغل بازشو چادری، اتاق مسقف فلزی طرح تابلو دار، اتاق مسقف فلزی بدنه صاف، اتاق کانتین فلزی، اتاق حمل موتور سیکلت، اتاق حمل آب و... را تولید می کند. اتاق سازی قائم با بیش از 18 سال سابقه کار، انجام چند صد پروژه موفق برای شرکتهای ایرانی، بهره گیری از علم و فناوری روز دنیا، همگام شدن با صنعت روز و با بکارگیری نیروهای متبحر، فرآیند تولید انواع اتاق بارکامیونت های ایسوزو، بادسان، فاو، هیوندای، جک، اسکانیا، فوتون، ولوو و کامیون را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به انجام می‌رساند.

اطلس نوین شایان صنعت

اتاق سازی کامیون شایان دارای گواهینامه ایزو 9001 و 10002 و عضو موسس انجمن کاربری‌سازان ایران بوده و دارنده گواهینامه استاندارد ممتاز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد. شرکت اطلس نوین شایان صنعت ( شایان کانتین سابق ) با بیش از 52 سال سابقه درخشان در حوزه تولید و تعمیر انواع اتاق حمل بار خودروهای سبک ، نیمه سنگین و سنگین یکی از بهترین تولید کنندگان اتاق های باری در ایران است.

ماهر صنعت

گروه تولیدی ماهر صنعت از سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه تولیدانواع اتاق بار کامیون و کامیونت شروع به کار نمودو اکنون پس از گذشت ۱۵سال فعالیت مستمر به عنوان تخصصی ترین تولید کننده انواع اتاق بار کامیون،کاربری های خاص مخصوص راهداری کل کشور اتاقهای باری کمپرسی اتاق مسقف چادری مسقف فلزی و غیره در کل ایران شناخته می شود. گروه تولیدی ماهر صنعت با بیش از ۱۵ سال تجربه کاری در زمینه تولید و ساخت و تعمیر اتاق های کامیون و کامیونت در طرح ها و مدل های مختلف با استفاده از دستگاه های به روز و نیروهای ماهر فعالیت نموده است و طی چند سال اخیر با برخی از شرکت های خودرو ساز اعم از گروه بهمن، سایپا دیزل، آمیکو و ایران خودرو دیزل و بیشتر نمایندگی ها این شرکت ها به عنوان پیمانکار همکاری نموده است و این مجموعه آمادگی تولید و ساخت انواع کاربری به صورت انبوه را دارد و یکی از رموز موفقیت طی چند سال گذشته استفاده از نیروهای زبده و کیفیت کار بالا بوده است و یکی از تولیدات خیلی معروف این مجموعه اتاق های طرح چوب می باشد

شرکت اشمیتز کارگوبول

شرکت اشمیتز یک شرکت آلمانی در زمینه تولید انواع تریلر، شبه تریلر و اتاق های کشنده و کامیون است که از سال 1892 آغاز به فعالیت کرده است.این شرکت با داشتن حدود 6500 نفر پرسنل درآمدی حدودی 2.290 بیلیون یورو در سال دارد.در ابتدار بنیان گذار شرکت اشمیتز کارگوبول ،هاینریش اشمیتز، شروع به ساخت واگن در Altenberge در نزدیکی Münster کرد. کسب و کار جدید این شرکت در سال 1920 در نتیجه افزایش موتورسازی شروع به پیشرفت کرد. در این مدت، این شرکت از یک تجارت صنعتگر به یک تولید کننده خودروهای صنعتی تبدیل شد. اولین تریلر وسایل نقلیه موتوری مجهز به لاستیک های لاستیکی جامد در سال 1928 ساخته شد. از سال 1935 به بعد، تریلر وشبه تریلر با بدنه بیرونی فولادی روی یک قاب چوبی تولید شدند. در سال 1950 Schmitz Cargobull اولین بدنه عایق شده و یخچال دار خود را تولید کرد.

شرکت ایران کاوه سایپا

شرکت ایران کاوه سایپا به عنوان یکی از مجموعه های تحت پوشش شرکت سایپا از سال 1377 به منظور توسعه و متمرکز نمودن فعالیتهای تولیدی انواع تریلر و اتاق بار تاسیس گردید. این شرکت با بکارگیری نیروهای متبحر و با توان فنی بالا، در حال حاضر در فضایی به مساحت یکصد هزار متر مربع، فرآیند تولید انواع تریلر و اتاق بار را با بهترین کیفیت و در سطح استانداردهای بین المللی انجام می دهد. از عمده موفقیت های شرکت ایران کاوه سایپا، تبدیل سیستم تعلیق محورهای تریلر به سیستم تعلیق بادی و استفاده از محورهای تک چرخ همگام با تکنولوژی روز اروپا می باشد. وجود دستگاه های پیشرفته برش لیزری سه بعدی با قابلیت برش انواع فلزات با ضخامت های مختلف، تجهیزات کامل خط رنگ پودری، دستگاه های پرس ضربه ای با تناژهای مختلف تا 800 تن و تجهیزات خمکاری و برش ورق تا ضخامت 16 میلیمتر، امکان تولید قطعات و مجموعه های متنوع و پیچیده را با حداکثر دقت و کیفیت در این شرکت فراهم نموده است.

شاپور سنگین

گروه شاپور سنگین مفتخر است به عنوان اولین نمایشگاه آنلاین ماشینهای سنگین باری در منطقه شاپور جدید اصفهان، اقدام به تولید محتوای تخصصی ماشینهای سنگین تریلی، کامیون، کامیونت و تریلر در بستر سایت شاپور سنگین نماید.

انواع اتاق یخچال دار

بسیاری از کسب و کارها برای به حداکثر رساندن عملیات خود به حمل و نقل یخچالی متکی هستند. در نتیجه، انواع خاصی از کامیون‌ها و ون‌های یخچال‌دار وجود دارد که با نیازهای حمل و نقل مختلف هنگام حمل کالا در فواصل دور مطابقت دارند. یک کامیون یا ون یخچال دار با کیفیت بالا برای تکمیل بسیاری از مشاغل در یک ناوگان تحویل ضروری است و وسایل نقلیه حساس به دما نیز فقط به شکل کامیون ها و وانت های یخچال دار عرضه نمی شوند. متغیرهایی مانند اندازه محموله، بودجه و نیازهای دما نیز نقش مهمی در استفاده از چنین وسیله نقلیه ای دارند. پنج واقعیت در مورد استفاده از کامیون‌ها و ون‌های یخچال‌دار و اینکه چگونه عملکرد آنها باعث حفظ کالا و بهینه‌سازی تولید در زنجیره تامین می‌شود را بررسی کنید.
نیمه تریلرهای ریفر برای حمل و نقل محصولاتی طراحی شده اند که نیاز به نگهداری در یک دما یا محدوده دمایی خاص در تمام طول حمل و نقل دارند. در حالی که از صخره های دریایی به طور سنتی برای سرد نگه داشتن محموله استفاده می شود، صخره های دریایی این توانایی را دارند که در دماهای گرمتر نگهداری شوند تا از یخ زدگی محموله محافظت شود، یا حمل و نقل خشک با واحد تبرید خاموش انجام شود.

نکاتی که قبل از خرید اتاق یخچالی باید به آن توجه کرد؟

چگونه یک اتاق یخچالی خنک می ماند؟

واحدهای خنک کننده بر روی سیستم های بسته کار می کنند تا با جمع آوری، پمپاژ و حذف گرما دمای ثابتی را حفظ کنند. خنک‌سازی یک ظرف سردکن از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌شود که می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
ژنراتورهای دیزلی: این ژنراتورها به کانتینری یا همان اتاق باری که کشیده می شود متصل می شوند.
خنک کننده برودتی: یخ دی اکسید کربن منجمد را ذوب می کند تا محتویات آن خنک بماند واحدهای خنک کننده تعبیه شده هوا توسط دو فن به گردش در می آیند. هوای سرد کف ظرف را به گردش در می آورد در حالی که هوای گرم به واحد خنک کننده بالایی باز می گردد. دمای هوای گرمتر تغذیه شده به واحد خنک کننده کنترل می شود تا واحد تبرید بتواند دمای محموله را در دمای تنظیم شده مورد نظر نگه دارد. اتاق های یخچالی به گونه ای ساخته شده اند که دمای محیط بر محموله تأثیر بگذارد و به طور قابل توجهی با رنگ سفید مشخص شده اند تا تشعشعات خورشیدی بی اثر شوند.

قطعات تشکیل دهنده اتاق یخچالی شامل چه می شود؟

در حالی که تریلرهای یخچال دار در اندازه های مختلف وجود دارند، اما به دلیل بزرگ بودن آنها اصولا برای استفاده درون شهری مناسب نیستند اما طبیعتاً قطعات آنها بیشتر از اتاقک های یخچالی است. مهم ترین قطعات اتاق یخچالی عبارتند از: واحد سرد کننده، کابین عایق، کانال هوا، سیستم تعلیق سواری بادی و سیستم های باد لاستیک؛ کامیونت یخچال دار همچنین مخازن بزرگی در حدود 50 گالن ظرفیت سوخت دارند.

کامیونت های دارای اتاق یخچالی برای حمل و نقل طولانی مدت کالاهای فاسد شدنی و حساس به دما ضروری هستند. گوشت های منجمد و محصولات تازه از رایج ترین نمونه از این موارد هستند. شرکت ها از اتاق یخچالی برای حفظ دمای محصولات استفاده می کنند، این بدان معنی است که شما می توانید یک اتاق یخچالی را روی یک تنظیم دمای خاص تنظیم کنید تا دمای محصول را حفظ کنید اما در واقع دمای محصول را تغییر ندهید.

اجزای فنی اتاقک یخچالی

هدف واحد اتاقک یخچالی حفظ دمای ثابت برای کالاهای در حال حمل و نقل است. به عنوان مثال، اگر بستنی باید در دمای منفی 15 درجه نگهداری شود، اجزای واحد سرد کننده اتاقک اطمینان حاصل می کنند که بستنی در همان دمایی که روی آن بارگذاری شده است به مقصد می رسد.

کمپرسور

هدف واحد اتاقک یخچالی حفظ دمای ثابت برای کالاهای در حال حمل و نقل است. به عنوان مثال، اگر بستنی باید در دمای منفی 15 درجه نگهداری شود، اجزای واحد سرد کننده اتاقک اطمینان حاصل می کنند که بستنی در همان دمایی که روی آن بارگذاری شده است به مقصد می رسد. 

کندانسور

کندانسور مایع کمپرسور را برای تبادل حرارت دریافت می کند و لوله را تا پره های متصل پر می کند. این باله‌ها به خنک کردن هوای بیرونی که از کندانسور وارد می‌شود، کمک می‌کنند، دقیقاً مانند نحوه کار رادیاتورها.

اواپراتور

هنگامی که مایع خنک شد، از شیر اندازه گیری اواپراتور داخل تریلر عبور می کند که خنک کننده را کنترل می کند. مبرد مایع منبسط می شود و دوباره به گاز تبدیل می شود و گرما را از سیم پیچ های پره دار اطراف خود جذب می کند. هوای خنک شده در داخل تریلر روی اواپراتور می دمد که سپس از کمپرسور عبور می کند تا چرخه خنک کننده دوباره شروع شود.

قیمت اتاق یخچالی

قیمت اتاق یخچال دار بسته به عوامل متعددی مانند اندازه تریلر، نوع و ظرفیت واحد تبرید،امکان های بارگیری اتاق و هر ویژگی اضافی یا گزینه های سفارشی سازی که ممکن است شامل شود، می تواند بسیار متفاوت باشد.توجه به این نکته مهم است که هزینه یک اتاق یخچال دار تنها یکی از هزینه های مربوط به راه اندازی یک تجارت حمل و نقل با دمای کنترل شده است. سایر هزینه ها می تواند شامل سوخت، تعمیر و نگهداری، بیمه و مجوزهای عملیاتی و غیره باشد. علاوه بر این، هزینه کارکرد خود واحد تبرید، که به منبع ثابت برق نیاز دارد، می تواند به هزینه کلی که شما باید بپردازید بیافزاید.به عنوان یک تخمین تقریبی، بسته به اندازه و ویژگی‌های اتاق یخچالی، قیمت اتاق یخچال‌دار جدید می‌تواند از 30000 تا 100000 دلار یا بیشتر  باشد. اتاق یخچال دار دست دوم می‌توانند ارزان‌تر باشند و قیمت‌های آن از 10000 تا 50000 دلار یا بیشتر بسته به سن، شرایط و ویژگی‌های آن‌ها متغیر است.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.