advertise

تانکر ماموت

تریلر تانکر ماموت

دنیای ماموت یا mammut world  را می توان شروع تریلرسازی صنعتی در ایران دانست به نحوی که با تولید انواع تریلر کفی، تریلر تیغه، تریلر یخچال دار، تریلر ترانزیت چادردار و تریلر تانکر ماموت عرصه ای نو از ساخت تریلر در ایران را آغاز نمود. به جرأت می توان گفت کسی نیست که در صنعت خودروسازی ایران باشد و نام ماموت به عنوان تریلر را نشنیده باشد.
تانکر ماموت
با برند تجاری MAMMUT TANKER بیش از 30 سال است که مهمان جاده های ایران است و نامی نیک در صنعت مصرف کنندگان تریلر تانکر از خود به جای نهاده است. البته نام تانکر طرح ماموت نیز در سطح خریداران و فروشندگان تانکر به وفور شنیده می شود و علت آن دست به کار شدن تولیدکنندگان کوچک تانکرساز برای پاسخ به خواسته مشتری یعنی تانکر ماموت است که به دلیل ثبت تجاری گروه ماموت و پیگردهای قانونی شرکت، تولیدکنندگان تریلر تانکر، تانکری با نام طرح ماموت و شبیه به ماموت به رانندگان درخواست کننده ماموت تحویل می دهند. 

مزایا تانکر ماموت

بر کسی پوشیده نیست که نام نیک تانکر ماموت باعث تسلی خاطر رانندگان ماموت دار گردیده و داشتن تانکر ماموت به منزله ی خیالی آسوده هنگام رانندگی با تانکر در جاده های کشور و حتی بارهای صادراتی است. استفاده از بهترین متریال روز دنیا در کنار خطوط تولید تمام مکانیزه تانکرسازی ماموت و با پشتیبانی تجربه سی ساله از تولید موفق و برندسازی فوق العاده از تانکر ماموت منجر به خریدی مطمئن و وجود بازار فروش دست دوم مطمئن تر برای راننده ماموت سوار گردد.بدون اقرار می توان تریلر تانکر ماموت را کالایی سرمایه ای قلمداد کرد که با تورم روز همراه است و همواره مشتریان دست به نقد خود را دارد. 

معایب تانکر ماموت

تقاضای بالا برای یک محصول و نبود رقیب درجه یک برای تانکر ماموت منجر گردیده تقاضای بالایی برای تانکر ماموت وجود داشته باشد و تحویل شرکت با مشکلات زمان تحویل و قیمت نهایی هنگام عرضه به مشتری مواجه گردد. از طرف دیگر تولید کنندگان تانکر طرح ماموت بسیار زیاد شده اند و گزارشاتی مبنی بر فروش طرح تانکر ماموت به جای خود ماموت در طول سال اعلام می گردد. با توجه به نبود رقیب خارجی برای ماموت و یکه تازی ماموت تا زمان پیشرفت تانکرسازان داخلی و واردات به صرفه تانکر عملا معایب ماموت کمتر از رقبا اعلام می گردد. 

مشخصات فنی تانکر سه مخزنه ماموت

با توجه به کاربری حمل مایعات تانکرهای سوخت یا چهارمواد بدنه مخزن باید علاوه بر عدم چسبندگی، عدم خوردگی و مقاومت بالای بدنه دارای وزن پایین و خاصیت آیرودینامیکی باشد و مواد داخل مخزن نتواند در ترمزهای ناگهانی و شیبهای تند بر فرمان کشنده تانکر اثر بگذارد. تانکر سه مخزنه ماموت برای حمل انواع مواد سوختنی، مایعات خوراکی و مایعات سنگین استفاده می گردد. تانکر سه مخزن ماموت از دو مخزن 12400 لیتری در عقب و جلو تانکر و یک مخزن 8400 لیتری در وسط تانکر تشکیل گردیده و مخزنهای تانکر از فولاد st 37 با ضخامت 4 میلی متر و سیستم هدایت سرریز آلومینیومی با شیب 1 درصد داشته و تانکر با وزن حدودا 7250 کیلوگرم بوده است. به واسطه 3 مخزن بودن 3 عدد شیر کنترل مخزن و شیر تخلیه بر روی مخازن قرار گرفته و تیغه ماموت بر روی 3 محور 9 تنی اروپایی معمولا صااف قرار گرفته است. سیستم تعلیق و زیر و بند تانکر ماموت به صورت بالنی و دارای تنظیم ارتفاع اتوماتیک و دستی بوده و ترمز محورها دیسکی یا کاسه ای وابکو با همراهی فشار باد دو شلنگه و بوستر دو کله به همراه سیستم ای بی اس و ای بی اس می باشد. 

انواع تریلر ماموت و طرح ماموت

تقریبا می توان تانکر ماموت را متنوع ترین تانکر ایران از لحاظ پشتیبانی دسته بندی محصولات تانکر دانست. تانکر سوخت یا چهار مواد بیشترین کاربری تانکر ماموت را به خود اختصاص داده و تانکر طرح ماموت با پشتیبانی جمع زیادی از تانکر سازان ایرانی بیشترین تعداد برند ماموت را برای خود تصاحب نموده است. تانکر حمل گاز مایع ماموت بر خلاف رقیب مارال و اروم کمی تنوع کمتری داشته و شرکت ماموت توجه زیادی روی این محصول ننموده است. تانکر سه مخزن نیز زیر مجموعه همان تانکر حمل سوخت است که در مدلهای جدید از سه مخزن سوخت استفاده می گردد.

تریلر تانکر ماموت حمل سوخت


تانکر طرح ماموت


تانکر حمل گاز مایع


قیمت تانکر ماموت

قیمت نمایندگی ماموت بر خلاف دیگر رقبا قیمت کمی با بازار واقعی داشته و در خرداد 1402 حدود یک و نیم میلیارد معامله می گردد. رقبا از اختلاف کم بازار و نمایندگی های ماموت تعجب کرده و خواستار اصلاح قیمت تانکر ماموت هستند. تنوع بسیار بالای قیمتی در محصولات ماموت امری طبیعی به واسطه تنوع خطوط تولید تریلر تانکر ماموت در شرکت ماموت بوده و عملا اعلام قیمت برای تانکر ماموت کار دشواری محسوب می شود. از طرف دیگر تعدد بالای طرح ماموت در شهرستان ها و تنوع بالا تر طرح ماموت نسبت به خود ماموت موجب گردیده برای یک مدل هم محور تانکر قیمتها دارای رنج بالایی باشند و بازه قیمتی بالایی برای طرح ماموت متصور شوند.

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.