advertise

خرید بونکر

بونکر چیست؟

بونکر اصطلاحا به تریلر های حمل و نگه داری سیمان گفته می شود.بونکر سیلویی قابل حمل توسط تریلی یا قطار باربری است که به واسطه آن امکان جا به جایی سیمان فله ای از نقطه ای به نقطه ای دیگر با حفظ کیفیت آن ایجاد می شود.با توجه به اهمیت سیمان در ساخت و ساز و صنعت ساختمان، حمل و حفظ کیفیت سیمان از کارخانه تا ساختمان اهمیت زیادی دارد، بونکر برای این منظور طراحی و ساخته شده است.با توجه به اینکه در صورت سکون سیمان موجب خشک دن آن میشود تریلر بونکر جهت جلوگیری از خشک شدن سیمان طراحی شده است.

همه چیز در مورد بونکر

یکی از پر استفاده ترین انواع تریلر ها در ایران و جهان، بونکر می باشد. بونکر یک وسیله نقلیه اختصاصی برای حمل سیمان یا بتن است که از شاسی ترکیبی خاص، سیستم لوله کشی پنوماتیک، تانکر و واحدهای تخلیه ساخته شده است. با ارائه فضای ذخیره سازی بسیار بزرگتر و راحت تر، با استفاده از بونکر می توانید کیسه های ذخیره سیمان را برای سیلوهای کارخانه حذف می کند. تریلر بونکر سیمان برای حمل سیمان فله، خاکستر زغال سنگ، نیروی آهک، نیروی معدنی، خاکستر کامل و سایر مواد قدرت با قطر ذرات بیش از 0.1 میلی متر مناسب است، تریلر مخزن سیمان فله عمدتا در کارخانه های سیمان، انبارهای سیمان و یا پروژهای ساختمانی بزرگ و همچنین مقاصد استفاده می شود. با تانکر سیمان فله نه تنها میزان دور ریز مواد را کاهش می دهد، بلکه راندمان بارگیری و تخلیه را نیز بهبود می بخشد.

هنگام خرید بونکر به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

هنگام خرید حجم دهنده سیمان، ارزیابی وضعیت بونکر و تعیین اینکه آیا به درستی نگهداری و سرویس شده است یا خیر، مهم است. این اطمینان حاصل می کند که بونکر در وضعیت فنی خوبی قرار دارد و می تواند همانطور که در نظر گرفته شده است عمل کند. برخی از مواردی که هنگام ارزیابی وضعیت بونکر باید به آنها توجه کرد عبارتند از: وضعیت کلی بدنه و قاب بونکر، بررسی هرگونه علائم زنگ زدگی، خوردگی یا آسیب. وضعیت لاستیک ها، ترمزها و سیستم تعلیق، بررسی نشانه های ساییدگی و پارگی. وضعیت موتور و گیربکس، بررسی هرگونه نشانه ای از نشتی یا آسیب. وضعیت داخلی، از جمله کابین و قسمت بار، بررسی هرگونه نشانه ای از سایش یا آسیب. بررسی کنید که آیا بونکر به طور منظم سرویس شده است و آیا سوابق خدماتی دارد یا خیر در شاپور جدید اطلاعات مورد نیاز برای ارزیابی خرید بونکر در دسترس شما عزیزان برای سهولت در انتخاب از میان صدها نوع از کامیون ها و تریلر ها قرار گرفته است.

بهترین سازندگان بونکر در ایران و جهان

بونکر یکی از انواع تریلر است که به جهت کاربری خاص خود دارای فناوری ساخت ویژه است، همچنین کیفیت ساخت در تریلر بونکر بسیار حائز اهمیت است. در اینجا به معرفی برخی از بهترین شرکت های سازنده بونکر در ایران و جهان می پردازیم.

مارال صنعت جاوید

شــرکت تولیـدی و صنعتـی مــارال صـنـعــت جـاویــد بـا نـام تجاری مــارال تـریـلــر در شهرستان ارومیه مرکــز اســتان آذربایجــان غربــی و در همسـایگی چهـار کشـور ترکیـه، آذربایجــان، ارمنســتان و عــراق واقــع شــده ودر زمینــی بــه مســاحت 100000 متـر مربـع و زیربنایـی در حـدود 60000 متر مربع تاسـیس شـده اسـت و در حـال حاضـر 650 نفـر در بخشـهای مختلـف شـرکت بطـور مسـتقیم مشـغول بـکار میباشـند. گروه تولیدی صنعتی مارال به عنوان بزرگترین زنجیره تولید تریلر در ایران متشکل از شرکتهای زیر مارال صنعت جاوید: تولید کننده انواع تریلر در کاربری های مختلف با برند تجاری MARAL شرکت محورسازان چی چست: تنها تولید کننده انواع محور و قطعات محور، قطعات انواع تریلر در خاورمیانه با نام تجاری FOX شرکت مارال یدک: تولید کننده انواع قطعات و لوازم جانبی تریلر با برند TSP شرکت خدمات فنی و پس از فروش تریلر رستمی: در تهران واقع شده و فعالیت آن، بازاریابی، فروش قطعات و ارائه کلیه خدمات فنی در تهران و شهرستانها با بیش از 40 مرکز نمایندگی مجاز می باشد. تولید کننده محصولات گسترده و با کیفیت و همچنین محصولات سفارشی، در سال 1368 توسط آقای رضا رستمی در ارومیه در زمینی به مساحت 6000 متر مربع تاسیس شد. گروه تولیدی صنعتی مارال با پرسنل مجرب و با تجربه و به مدد خطوط تولید و ماشین آلات پیشرفته اکنون به توان تولید بیش از 5000 تریلر در سال با کاربردهای متنوع در فراتر از 20 گروه و نیز انواع محور و جعبه های تریلر و بیش از صدها نوع انواع قطعات مورد استفاده در این تریلرها بر اساس آخرین استانداردهای جهانی دست یافته است. این گروه در کارخانه ای به مساحت بیش از 250 هزار متر مربع و با سالنهایی به زیربنای افزون بر 100 هزار متر مربع بزرگترین و کامل ترین خطوط تولید انواع تریلر ، محور، جعبه و قطعات تریلرکشور را در دل خود جای داده است و با اشتغالزایی مستقیم برای 900 نفر و غیر مستقیم برای بیش از 5000 نیروی کار این سرزمین، به فعالیت خود ادامه میدهد.

اروم تریلر

مجتمع تولیدی اروم صنعت سامان (اروم تریلر) در سال 1378 طی پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن در زمینی به مساحت 5000 متر مربع در استان آذربایجان غربی شهرستان ارومیه تاسیس گردید و فعالیت خود را با استفاده از تجربیات متخصصین این صنعت و با حضور 30 نفر پرسنل فنی و اداری آغاز و اقدام به تولید انواع تریلر طبق استانداردهای اروپا نمود. این شرکت در حال حاضر با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و ساخت انواع تریلر استاندارد اعم از کانتینر چادری , کفی , کانتینر بر, انواع تریلر رول بر و جمبو , کمپرسی , تانکر , کفی بغلدار , تانکر حمل گاز مایع و آمونیاک, مخازن کرایژونیک و انواع اتاق بار مطابق با تکنولوژی روز اروپا توانایی خود را در معرض دید همگان قرار داده است.

گروه یاقوت

شرکت ماشین سازی یاقوت تبریز در زمینه تولید انواع تریلر، کاربری ها و اتاق های ایزوله فعالیت دارد. این شرکت تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز از مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری دریک می باشد.

دنیای ماموت

شرکت دنیای ماموت از جمله قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های تولید کننده در ایران است که محصولات با کیفیت و متونعی در زمینه تولید می کند.شرکت دنیای ماموت از سـال 1370 فعالیت صنعتی خـود را آغـاز کرده و هم اکنون بـا بیـش از 30 سـال سابقه و همچنین بیش از 5000 نیروی متخصص در حال فعالیت میباشد. از همان ابتدا رسالت مالکان مجموعه بـا انتخاب شعار (تجربه بهترین‌هـا) این بـود کـه بهتریـن، خلاقانه‌ترین و بروزترین راه حل‌هـای ممکـن بــرای چالش‌هـای کشـور را کـه بـه تازگـی در مسـیر توسـعه و آبادانی قـرار گرفته بـود، ارائـه نماینـد و محصـولات متمایـزی مانند تریلرهـای بـا کیفیت بـالا، بادوام‌تریـن سـاندویچ پانل‌هـا، کانکس‌هـای قابـل حمـل، کانتینرهـا و انـواع اتاق‌هـای ایزولـه را تولیـد کننـد. دنیای ماموت با ارتقای مداوم محصولات و انطباق آن‌ها با آخرین استانداردهای مهندسی و زیست محیطی و توجه ویژه به نیازهای مشتریان، این برند سرآمد را به جایگاه بلندی از رشد و توسعه، پایدار رسانده و با حفظ نقش اثرگذار خود در بازار، راه حل حمل و نقل را در اختیار طیف گسترده‌ای از مشتریان این محصولات قرار داده است.شرکت شاپور سنگین آگهی های متنوع از انواع تریلر و اتاقک های شرکت دنیای ماموت را به صورت کارکرده و صفر کیلومتر بر روی وب سایت خود قرار داده که مشتریان عزیز با مشاهده و مقایسه این محصولات می توانند از طریق تماس با کارشناسان شرکت شاپور سنگین این محصولات را خریداری کنند.

شرکت LAG

در سال 1930 برادران Geusens کارگاه خود را راه ندازی کردند.آن ها در ابتدا کشتی ها را تعمیر می کردند و اسب هارا نعل می کردند. امروزه LAG به لطف سال ها رشد و نوآوری، تولید کننده پیشرو در وسایل نقلیه تجاری و انواع تریلر ها است. LAG Trailers در بری، بلژیک مستقر است و در حال حاضر حدود 430 متخصص با تجربه در تیم خود دارد. وجه تمایز LAG تاریخچه و نمادهای غنی آن است. LAG اکنون بخشی از CIMC است، یک بازیگر جهانی در صنعت کانتینر، تریلر و تانکر. LAG با حمایت CIMC، ماموریت و چشم انداز خود را در مسیر آینده دنبال می کند.

شرکت توحید صنعت البرز

شرکت تولیدی توحید صنعت البرز از سال ۱۳۵۴ درقالب کارگاه اتاق سازی توحید فعالیت خودرا درخصوص تولید انواع تریلر ؛شامل تریلربونکر حمل سیمان و آرد از ۱۶ ال ۶۰ تنی در طرحهای اسپانیایی و طرح V؛ساخت انواع تانکر قیرایزوله و دو جداره ؛ساخت انواع تریلر کمپرسی کانتین برمخصوص اسکله ها و بنادر؛انواع اتاق کمپرسی تک و جفت؛نیسان و خاور ؛انواع تریلر تانکرحمل مایعات ؛تانکر حمل اسید ها و بازها انواع تانکر سوخت رسان فرودگاهی و جاده ای ؛تریلرکمپرسی؛تریلرکانتینر؛تریلرکفی؛ تریلر کفی بغلدار ؛تریلرکفی رول بر ؛تیغه کانتین بر جمبو ؛انواع مخازن تحت فشار ؛انواع تانکر حمل و دپوی گاز مایع ؛آمونیاک و پروپان ؛ میکسر وسیم تریلر؛ انواع تریلی سواری بر ؛انجام اسکلت سوله و ساختمان؛ساخت جرثقیل سوله؛ساخت انواع دیگ بتونیرو بچینگ ؛انواع سیلو و مخازن انبار و دپو و… آغاز که درسال ۱۳۶۸ موفق به اخذ پروانه بهره برداری از وزارت صنایع گردید.استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه ایرانی و خارجی استفاده از ورق های گرم و مخصوص فولاد مبارکه ؛محور وزیر بندی BWPآلمان عثمان؛جیلان ونرمک ترک ؛Hچین؛رنگ امیزی پلی اورتان؛سیستم ترمزEBSآلمان و….استفاده از جوشکاری تمام اتوماتیک (بوم وستون)با گاز MIX,CO2بهره گیری از کادری مجرب ومتخصص؛آشنا به دانش روز و همچنین استفاده از دانش مشاوران محترم سازمان ملی استاندارد ایران ؛ شرکت درمحلی به مساحت ۶۰۰۰متر مربع در استان البرز با کادری مجرب وکارآزموده با استفاده از امکانات وتکنولوژی پیشرفته همواره با اعتقاد به ۳ اصل کیفیت برتر؛قیمت کمتر؛بهبودمدام توانسته است درک صحیح خواسته های مشتری و تامین و افزایش رضایتمندی مشتری و خدمات پس از فروش محصولات را فراهم نماید .وبا توجه به ساخت محصولات باکیفیت ؛بازار مناسبی در خارج کشور برای رقابت با مشهورترین برندهای اروپایی و آسیایی برای کشور عزیزمان به ارمغان بیاورد این شرکت درسال ۱۳۸۸ موفق به اخذگواهینامه ISO 9001-2001 ازشرکت BRS گردید و درسال ۱۳۹۳با همکاری و همراهی مشاوران محترم سازمان ملی استاندارد موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ساخت انواع مخازن دپو وحمل آمونیاک گردید .

شرکت ایران کاوه سایپا

شرکت ایران کاوه سایپا به عنوان یکی از مجموعه های تحت پوشش شرکت سایپا از سال 1377 به منظور توسعه و متمرکز نمودن فعالیتهای تولیدی انواع تریلر و اتاق بار تاسیس گردید. این شرکت با بکارگیری نیروهای متبحر و با توان فنی بالا، در حال حاضر در فضایی به مساحت یکصد هزار متر مربع، فرآیند تولید انواع تریلر و اتاق بار را با بهترین کیفیت و در سطح استانداردهای بین المللی انجام می دهد. از عمده موفقیت های شرکت ایران کاوه سایپا، تبدیل سیستم تعلیق محورهای تریلر به سیستم تعلیق بادی و استفاده از محورهای تک چرخ همگام با تکنولوژی روز اروپا می باشد. وجود دستگاه های پیشرفته برش لیزری سه بعدی با قابلیت برش انواع فلزات با ضخامت های مختلف، تجهیزات کامل خط رنگ پودری، دستگاه های پرس ضربه ای با تناژهای مختلف تا 800 تن و تجهیزات خمکاری و برش ورق تا ضخامت 16 میلیمتر، امکان تولید قطعات و مجموعه های متنوع و پیچیده را با حداکثر دقت و کیفیت در این شرکت فراهم نموده است.

شرکت کرون

شرکت کرون یک شرکت تولید کننده تریلر در آلمان است که در سال 1906 توسط برنارد و آنا کرون تاسیس شد.در ابتدا این شرکت به صورت یک کارگاه آهنگری و با ساخت ادوات کشاورزی ،تنور و اجاق کار خود را شروع کرد. این شرکت در Spelle و Werlte آلمان واقع شده است.این شرکت اکنون در ساخت تریلر و شبه تریلر های سنگین و نیمه سنگین و تریلر یخچالی فعالیت دارد و در 4 کشور شعبه دارد.شرکت کرون یکی از پیشرو ترین شرکت ها در ساخت ادوات و ماشین آلات کشاورزی همچون واگن علوفه ، واگن علوفه خود بارگیری، ماشین چمن زنی دیسکی، تدرهای چرخشی، چنگک، بالش های مربعی بزرگ، بیلرهای گرد، دروگره ای علوفه و تهویه کننده های چمن زن با کارایی بالا است.

شاپور سنگین

گروه شاپور سنگین مفتخر است به عنوان اولین نمایشگاه آنلاین ماشینهای سنگین باری در منطقه شاپور جدید اصفهان، اقدام به تولید محتوای تخصصی ماشینهای سنگین تریلی، کامیون، کامیونت و تریلر در بستر سایت شاپور سنگین نماید.

قیمت بونکر

بونکر نوعی تریلر برای حمل سیمان و مواد فله ای نظیر سویا است که در بونکر های جدید فرآیند بارگیری و تخلیه توسط مکانیزم فشار هوا و خلا انجام می پذیرد.بیشتر تریلرهای سیلو دارای واحد کمپرسور با صدا خفه کن و خنک کننده هوا هستند. این امر تخلیه را به دلیل فشار بیش از حد امکان پذیر می کند.قیمت تریلر بونکر به عوامل مختلفی همچون برند سازنده، ظرفیت تریلر ، مکانیزم تخلیه و نوع دستگاه مورد استفاده روی بونکر بستگی دارد.در بازار های جهانی قیمت تریلر بونکر بین 5000 تا 80000 یورو است. سال ساخت در قیمت تریلر بونکر به علت استهلاک زیاد دستگاه و عمر مفید بدنه و جوشکاری ها بسیار تاثیر گذار است.در وب سایت شاپور سنگین شما می توانید جدید ترین و بهترین تریلر های بونکر را با امکان مقایسه مشخصات و قیمت خریداری کنید.

انواع بونکر

در جهان بونکر در سبک های مختلف بستگی به کاربرد و نوع استفاده ساخته می شود در اینجا به بررسی برخی از بونکر های موجود در بازار می پردازیم.

بونکر V

بونکر V (وی ) که بعضا به عنوان بونکر w نیز شناخته می شود، یکی از پرکاربرد ترین انواع تریلر بونکر است که مکانیزیم تخلیه و بارگیری سیمان در آن شامل مراحل زیر است:
1-بارگیری (با سرعت و بدون گرد و خاک)-2- ایجاد فشار در تانک (هوای فشرده از طرفین لوله ورودی و بالشتک هوا محفظه بار شده و بار را شناور می نماید.)-3- تخلیه (با باز کردن شیر تخلیه مخلوط هوا و مواد بارگیری به سرعت به طرف سیلوی ذخیره جریان پیدا می کند.)-4- مرحله نهایی (تخلیه تمام شده و طرح سیستم بالشتک هوا باعث اطمینان در تخلیه کامل بار است.)

کامیون بونکر

کامیون بونکر اکثر در شهر ها در حال جا به جایی سیمان و یا در کنار ساختمان های در حال ساخت دیده می شوند.کامیون بونکر برای تخلیه سیمان در دستگاه پمپاژ سیمان طراحی شده اند. ماکنیزم چرخش باعث این می شود که سیمان در اثر سکون خشک نشود.کامیون های حمل بونکر برای انتقال سیمان در فواصل طولانی مناسب نیست و معمولا برای حمل سیمان در فواصل بلند از تریلر های بونکر استفاده می شود.

تانکر بونکر(سیلو بونکر)

تانکر بونکر یا همان سیلو بونکر نیز نوعی تریلر حمل سیمان در ابعاد بزرگ است که شکل آن به صورت تریلر تانکر است.مکانیزم فشار هوا به همراه تقسیم به چند بخش شدن تانکر باعث تازه ماندن سیمان و عدم چسبیدگی سیمان به دیواره های تانکر می شود.تریلر بونکر یه مکانیزم تخلیه در انتهای تریلر توسط دستگاه تنظیم فشار دارد.

بونکر ته قیف

تریلر بونکر ته قیف نیز دسته دیگری از تریلر بونکر است.تریلر بونکر ته قیف به چند بخش تقسیم می شود که هر بخش یک دهنه تخلیه جداگانه مخصوص به خود دارد.هر محفظه توسط دستگاه مکش تخلیه و بارگیری می شود و هر محفظه مکانیزم چرخش مخصوص به خود را دارد به گونه ای که از خشک شدن سیمان جلوگیری می کند و از طرف دیگر به تعادل تریلر و کشنده کمک کند.

بونکر حمل سیمان بالک

نوع دیگر بونکر ، بونکر های بالک هستند که سیمان را به صورت حجیم به مکان های مختلف انتقال می دهند.این نوع بونکر های حمل سیمان سیمان رو به صورت خشک فله ای به کارخانه ها یا شرکت های پیمانکار بتون ریز منتقل می کندد و در آن جا با استفاده از دستگاه های مخصوص پس از فرآوری سیمان توسط انواع دیگر بونکر به محل مورد استفاده منتقل می شوند.

نکات قابل توجه در خرید تریلر بونکر

بونکر نوعی تریلر برای حمل سیمان و مواد فله ای است.با توجه به طراحی خاص بونکر و حساسیت ساخت تریلر بونکر در هنگام خرید حتما باید به نکات زیر توجه کرد.

شیرآلات و لوله و دستگاه

طراحی بونکر به گونه ای است که یک مکانیزم تنظیم فشار برای بارگیری و تخلیه سیمان در نظر گرفته شده است.در هنگام خرید تریلر بونکر دست دوم باید به این نکته دقت کرد که دستگاه تنظیم فشار و لوله و اتصالات و شیر ها کاملا سالم باشند و عملکرد تخلیه و تظیم فشار به درستی عمل کند.عدم توجه به این نکته ممکن است آسیب جدی و خسارت بالایی به بونکر وارد کند.

بدنه و اتصالات

در هنگام خرید تریلر بونکر کارکرده باید حتما بدنه از لحاظ اینکه فاقد ضربه ، جوشکاری، رنگ شدگی و شکستگی های غیر اصولی باشد چک شود.جوشکاری ها و اتصالات بونکر توسط متخصصین و جوش های تحت فشار انجام می شود و هرگونه جوشکاری غیر استاندارد صدمه جدی به بونکر وارد می کند.

محور و زیر بندی

طراحی بونکر فاقد شاسی است بنابراین لازم است تا در طراحی بدنه مخزن ملاحظاتی در نظر گرفته شوند تا بتوان به راحتی و با اطمینان محورها و زیربندی را به آن ملحق نمود. در هنگام خرید تریلر بونکر باید از سالم بودن زیرو بندی و محور ها توسط کارشناس با تجربه اطمینان حاصل کرد.

فولاد مقاوم در برابر سایش با استحکام بالا: بدنه مخزن بونکر از فولاد با مقاومت بالا و مقاوم در برابر سایش ساخته شده است که می تواند عمر طولانی آن را نسبت به مواد تضمین کند. تمام جوش ها با اطمینان از ایمنی بالا و عدم نشتی هستند چرا که برای جوشهای این بونکر ها از دستگاه جوشکاری ویژه برای اتصال بدنه مخزن استفاده شده است که از یک طرف کار انجام می شود ولی جوش های صاف، محکم و یکنواخت در هر دو طرف ایجاد می کند. جدیدترین بونکر ها در نمایشگاه آنلاین شاپور سنگین با اطلاعات کامل برای خرید آسوده تر شما وجود دارند که ظرفیت بار، مرکز ثقل کمتر، تخلیه سریع و سیستم برقی پیشرفته را برای شما به همراه دارند. در تریلر بونکر سیستم خط لوله با دمنده کمکی و دستگاه ضد سایش مناسب برای تحقق فرآیند تخلیه راحت تر و سرعت تخلیه سریع تر نصب شده است. قطعات استفاده شده در بونکر ها همگی از برندهای معروف داخلی و خارجی مانند موتور ویچای، کمپرسور های اورجینال، و مخزن های با دوام هستند که خرید شما را تضمین می کنند و در هزینه های عملیاتی و هزینه های جانبی جلوگیری می کنند.

هزینه به عوامل مختلفی مانند اندازه وظرفیت و همچنین مواد و تعداد محور مورد استفاده در ساخت آن بستگی دارد.در نمایشگاه آنلاین ماشین شاپور سنگین انواع مختلف بونکر برای سیمان و دیگر مصالح ساختمانی برای مقایسه بهتر هنگام خرید شما وجود دارد.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.